Prof Dr Fazlıoğlu Hoca ülkemizde dindarların yaşadığı yanlışların gençler üzerinde olumsuz etkilerini gözler önüne seren bir gerçeği anlattı.

Gençliğin ne kadar ihmal edildiğininde göstergesi olan bu duruma nasıl gelindinin en kısa sürede tespit edilip çare üretilmesinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Türbanlı ateistler yayılıyor ile ilgili görsel sonucu

ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ MANEVİ BUNALIMDA

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Profesör Dr. İhsan Fazlıoğlu, Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) İstanbul Şubesi’nin düzenlediği bir panelde konuştu.

Fazlıoğlu, yanına gelen başörtülü öğrencilerin “tanrı tanımaz” olduğunu söyledi ve bunun nedeni olarak da “Ortak neden sahnede dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur” dedi.

Türbanlı ateistler yayılıyor ile ilgili görsel sonucu

“MESELE BU KADAR CİDDİDİR”

Fazlıoğlu şunları anlattı:

“15 Temmuz'dan bu yana benim odama 17 tane başörtülü deist bile değil tanrı tanımaz öğrenci gelip benimle bu konuları konuştular. Başörtülü öyle geleneksel de değil bildiğin başörtülü. Aileleri de örtülü aile.

Ortak neden sahnede dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur. Mesele bu kadar ciddidir. Bu sonuçlarla yüzleşmezsek 30 yıl sonra çok farklı şeyler konuşuyor oluruz.”