KABE SADECE SUUD'UN DEĞİLDİR. KABE'NİN İŞGALİNE DUR DENMELİDİR!

Kabe-i Muazzama etrafı yüksek binalar tarafından işgal edilmiş durumda. Bu görüntülere müsade eden Suud yönetimi İslamın ruhuna aykırı olarak bu binalara izin veriyor. Kâbe’nin tekebbür kuleleri ile kuşatılmış görüntüsü de bu açıdan ele alınmalıdır.

Osmanlı döneminde Kabe revakları Kabe'nin boyundan aşağıda yapılmıştır. Çünkü Kabe'nin boyunu geçmesi Kabe'ye saygısızlık olarak sayılmıştır. Gelin görün ki günümüzde Suud önetimi birçok otel işletemesine verdiği bu arazilerle adeta Kabeyi işgal altına alırcasına binalar yükseltiliyor. 

Gerçekte Kabe sadece Suud'un malı değildir. Tüm İslam ülkelerinin bu işgale karşı çıkması bir yana en küçük itirazları bile duyulmuyor. Gerekirse bir komisyon kurulup Kabe ve etrafı hakkında birlikte karar verilmesi gerekir. Bu sessizlikten faydalanan Amerikancı Suud yönetimi İslamın ruhuna aykırı olarak inşaatlarını sürdüruyor. Ve bu kutsal mebedin doğallığını bozuyor. Bu otellerde kalanlar binlerce dolar dolar ödeyip Kabe'yi tepeden izliyorlar. Adına da Hacc yaptık diyorlar.

İŞTE SUUD'UN YENİ KABE PLANI

BU İŞGAL BAŞKA İŞGAL..

Görüldüğü gibi Kutsal Kabe'nin etrafı binalarla adeta kapatılımış durumda.

Açıklanan plana göre, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Rusya, Çin ve Danimarka kuvvetlerinden oluşan yaklaşık 250.000 kişilik ordu 2035 yılında Kâbe’yi işgale hazırlanıyor. Kara operasyonunun yanı sıra havadan ve denizden de bombalanması planlanan Kâbe işgalinde çok sayıda savaş uçağı, insansız hava araçları, helikopter, denizaltı, firkateyn ve hücum gemilerinin de kullanılacağı belirtildi.

kabe binalarla işgal altında ile ilgili görsel sonucu

Elbette Kâbe’nin işgal edilmesi denildiğinde böyle bir haber zihinlerde oluşabilirdi. Ancak işgal bu şekilde olmayacak. Peki nasıl olacak? Haber şöyle:

“Mekke Belediyesi Başkanvekili Dr. Semir Tevekkül’ün verdiği bilgiye göre, 20 yıl sonra proje kapsamında, yapımı tartışmalara konu olan, Zemzem Kuleleri adı da verilen El Baid Kuleleri tamamen kaldırılacak. Her yıl milyonlarca Müslümana ev sahipliği yapan Mekke’de proje kapsamında devam eden istimlak çalışmaları sonucu hayata geçirilecek yeni proje ile Mekke’nin çehresi tamamen değiştiriyor.”

kabe binalarla işgal altında ile ilgili görsel sonucu

Kâbe’nin 2035 yılındaki görüntüsü bir arenaya benzemektedir. Arenalar da kitle oluşturmakta ancak bir cemaat ortaya çıkaramamaktadırlar. Büyük kitlelerin hacca götürülüp getirilmesi artık sermayeye bağımlı bir hal almıştır. Hac, bir işletme organizasyonu olarak görülmektedir. Hac üzerinden kâr-zarar hesapları yapılmakta, ayakbastı paraları hesaplanmaktadır. Etrafındaki kulelerde kalanlara “Kâbe ayaklarınızın altında” denilmesi Kâbe’ye en yakın olma, en çok sevap kazanma şeklinde pazarlık konusu yapılmaktadır. Bu durumda en çok parası olanın en yakın olması sağlanarak bir zenginlik yarışı başlatılmaktadır. Kâbe, modern addedilen yapılarla baskı altına alınmaktadır. Kâbe işgalle gömülmektedir.

kabe binalarla işgal altında ile ilgili görsel sonucu