Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu Kocaeli’nde halk ile buluştu. Yoğun bir tempo ile birbiri ardına e-mitingler düzenleyerek sosyal medya üzerinden halkın sorularını yanıtlayan Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu, bu kez Kocaeli Perşembe Pazar Alanı'nda halk ile bir araya geldi. Binlerce kişinin doldurduğu alanda; 'Bilge Başkan, Temel Başkan' ve ‘Seninleyiz Bilge Başkan, Temel Başkan' sloganları atıldı. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden de canlı olarak yayımlanan programa; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Sinan Ejderoğlu, Birol Aydın ve Hasan Bitmez, Gençlik Kolları Başkanı Salih Akyüz, Prof. Dr. Emre Bağce, Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, il başkan yardımcıları, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İKTİDAR, SAVURGAN VE CİDDİYETSİZ
Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili adayı Sinan Ejderoğlu, Kocaeli halkına seslendi. Ejderoğlu, “Uzun süredir Kocaeli ilimizi takip ediyoruz. Esnafımız adeta kan ağlıyor. Savurganlık ve ciddiyetsizlik kol geziyor. Meclisin Vatandaşların sorunlarını çözmesine yönelik adımlar atması gerekiyor. Borç yükün değil, kalkınmanın öncü olması gerekiyor. Real politik anlayıştan, Sosyo-politik anlayışa geçiş yapacağız inşallah, bor çalmak yerine kendi kendine yeten bir bölgesel güç haline geleceğiz. Bu sebeple 24 Haziran seçimlerinin hepimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.KİMSENİN SEVİYESİNE DÜŞMEYECEĞİM
Coşkulu kalabalığa seslenen Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Burada ki, katılan her kardeşime mitingimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek halkı selamladı. Ülke olarak 24 Haziran’da seçime gittiğimizi hatırlatan Karamollaoğlu, “Bir seçime gidiyoruz. Bu seçimin adalet üzerinde yürütülmesi gerekiyor. Aslında bir projenin bir politikanın elbette eksikleri de olabilir. İşte bu yüzden eleştirirken, dost ve samimi olmalarını dilerim. Benim düşüncelerimi okumayan, benimsemeyen kişiler iftira atıyorlar. Ben de bundan böyle 24 Haziran’a kadar bana hakaret edenlere bakmadan onları dinlemeden onların seviyesine düşmeden yoluma devam edeceğim” şeklinde konuştu.

FARKLI DÜŞÜNCEDEN TÜM GENÇLERİ SAADET KUCAKLAYACAK
Hükümetin gençlere değer vermediğini ifade eden Saadet Lideri, “Hükümet Sağına bakıyor inşaat soluna bakıyor ihale görüyor. Gençlerin yetişmesinden hiçbir rolü oynamıyor. Günümüzde gençlerin en çok isteği kucaklaşmadır. Farklı görüşten gençleri yani benim gibi düşünmeyen kardeşlerimi aynı masa etrafında toplayacak olan bir tek Saadet Partisidir” dedi.

 

 HERKES HAİN İLAN EDİLİRSE ÜLKE YAŞANMAZ HALE GELİR
Adaletin giderek bozulduğunu belirten Karamollaoğlu, “Birileri kendi görüşünde olmadığı kişileri ‘hain’ ilan ederse bu ülke yaşanmaz hale gelir. Bir ülkede devlet adaleti tesisi edemiyorsa, o zaman anarşi artar, terör artar. Bu sebeple devlet; kamil manada adaleti sağlamalıdır. Eğer sağlayamıyorsa işte o zaman bu ülke yaşanmaz hale gelir” dedi.

AVRUPA BİZDEN AKILLI DEĞİL
Avrupa’nın bugünkü teknolojiye gelirken aklı üstün tuttuğunu belirten Bilge Başkan, “Avrupa bizden daha akıllı değil, ancak önümüzde ilerliyor. İşte bu aklı üstün tutmalarından, yönetimde kuvvetler ayrımını benimsemelerinden dolayı oluyor. Biz ise kâmil manada adil bile olamıyoruz” dedi. Saadet Lideri, “Biz yönetime geldiğimizde önce kuvvetler ayrımını sağlayacağız. Rüşvet yedirmeyeceğiz, yolsuzluk yaptırmayacağız, adil dağılımı sağlayacağız” diye konuştu.

 

SİYASET RÜŞVETİNE GİRMEYECEĞİM
Ekonominin obeziteleştiğini belirten Temel Karamollaoğlu, “Birileri Gayri Millî hasılayı hesaplarken, borcu içerisine koyuyorlar, faizi de koyuyor, sonrada geliyor; ‘biz bu kadar büyüdük’ diyorlar. Yani bunlar obezite hastalığına yakalanmış gibiler, şişirme politikalar ve ekonomiyle yolda yürümeye çalışıyorlar. Biz de bu yolda bu şekilde gidilmez diyoruz. Yürümek için, adale lazım kas lazım. Obezler yürüyemez. Bazı arkadaşlarımız diyor ki: başkanım bir kaçta tane sen de vaatlerde bulun. Ancak ben yapamayacağım vaatlerde, yani ‘Siyaset rüşvetine girmeyeceğim’ diyorum. Bize verilen hizmetleri yapmaya çalışacağımın sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

FİZİBİLİTE RAPORLARINI GÖSTERİN
Temel Karamollaoğlu, “Yolda buraya gelirken, bir kişi bana sosyal medyadan bir haber paylaşmış, haberde çinin en büyük köprüsü gösteriyor ve orada harcanan para ile biz de yapılan köprülerin parasın da uçurumlar var” dedi. Cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu, “Biz bunları gördüğümüz için, aylardan beri diyoruz ki, gelin şu köprü ve otoyolların fizibilite çalışmalarını bizlere gösterin. Eğer gösteremiyorsanız, bizim de aklımıza o zaman yolsuzluk yapıldığı geliyor. İhaledeler kulaktan kulağa yayılıyor. Ve kendi aralarından dışarıya çıkarmıyor” açıklamalarında bulundu.

 KALKINMANIN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ BİZ OLACAĞIZ
İslam dünyasının Türkiye’yi lider ülke olarak gördüğünü belirten Temel Karamollaoğlu, “İslam ülkeleri arasında Türkiye vizyonu ve ufku geniş lider ülke konumundadır. Ancak ülkemizin yönetenler bu vizyonu taşıyamıyorlar” dedi. İşsizlik rakamlarına değinen Karamollaoğlu, “İşsizlik üç buçuk milyondan beş milyona dayanmak üzere, ben bu sorunu çözmek için hükümete uyarılarda da bulundum ancak beni dinlemediler. Ben de başa gelirsem bu sorunu çözmeye söz veriyorum. Sanayicilerimizin birer birer ziyaret edip, onları yatırıma teşvik edeceğiz. Çalışan kardeşlerimiz ve Memurlarımız bugün kazandıklarının çok daha büyük kazançlara layıklar. Bugün açlık sınırı hat safhaya ulaşmış durumda, yoksulluk sınırı aldı başını gidiyor. Biz kalkınmanın en büyük destekçisi olacağız. Biz iktidar olursak asgari ücrette çok ciddi düzenleme yapacağız. Elbette memurlarımızda daha iyi şartlarda yaşamayı hak ediyorlar. Bir insan fazla çalıştırılacak sonra da emekli olacak, bu insanlar maaş almadan 3 ya da 5 sene maaş almadan emekli olmaya zorlanıyor. Allah bunlara akıl, fikir ihsan etsin” şeklinde konuştu.

 

HÜKÜMET ÇİFTÇİYİ BATIRMAK İSTİYOR
Amerika’nın çiftçisini koruduğunu belirten Karamollaoğlu, “Çiftçimiz bitmiş durumda, mazot alınamaz hale gelmiş. Amerikalılar bizden çok mu zeki? Hayır onlar sadece çiftçilerini koruyor. Bizim hükümet çiftçimizi korumak yerine tam tersine batmasını sağlıyor. Bu böyle gitmez hükümet bu yıl hazineden tarıma 14 milyon TL ayırmış. Bu ayrılan pay normal ayrılması gereken paydan 3’te bir oranıdır. Siz bu paylarla tarımı asla kalkındıramazsınız” dedi.

 

Ä°lgili resim

YOLSUZLUĞU KALDIRACAĞIZ
Hükümetin dış yatırımcıları gözlediğini belirten Saadet Lideri, “Gelelim sanayici kardeşlerimize hükümet bizim sanayici ve üreticimizi bırakıp, Dış yatırımcıları gözlüyor. Arkadaş bizim sanayicimiz biraz nazlıdır yatırım yaparken tedirgin olur, ancak bizi şaha kaldıracakta onlar olacaktır. Sanayici nazlıdır Devletini her zaman yanında görmek ister. Onun için biz bu konuyu gündeme getirdiğimizde şunlara bak diyorlar. Yatırıma yöneleceğiz ve tarımı kalkındıracağız diyoruz. Peki kaynağı nereden bulacaksınız diyorlar. Diyoruz ki, yolsuzluğu ve rüşveti kaldıracağız” diye konuştu.

BORÇ İLE YAPILAN YATIRIMA KARŞIYIZ
Karamollaoğlu “Ben Ankara’dan adalet beklemeyi artık bıraktım. İstanbul’da Avrupa’nın en büyük Adalet sarayı bulunuyor. Ama için de adalet yok. Artık vatandaş içinden adalet çıkmadığını biliyor. Öte yandan bazı yatırımları durduracağımızı söylemiştik. Bunlar kalktı dedi ki, bu Saadet Partisi yatırımları durduracak. Biz de diyoruz ki, yatırımları durdurmayacağız. Biz hızlı trene karşı değiliz, yollara ve köprülere karşı değiliz ancak, biz bor ile yapılmasına karşıyız. Sevgili arkadaşlar, Aile yapımızı çökerttiler, boşanmalar artış gösterdi. Biz de bu aile yapımızı korun dedik aracı kurumlar olsun dedik. Ancak bize verilen yanıt geç kalındı. Ben de diyorum ki hadi oradan, geç kalmışız. İşte bu sebeple bu arkadaşlarımızı zamanında biz de aynı yolda yürüdük, aynı yolda ıslandık, ancak bunlar artık ıslanmak istemiyorlar. O zaman boşalt o koltuğu oturalım diyoruz” şeklinde konuştu.

BU GİDİŞATI DEĞİŞTİRECEĞİZ
Ekonominin düzelmesi için denk bütçenin şart olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Ekonomi kaynak üretir. Biz gelince Allah izin verirse işsizlik 3 ya da 4 sene içinde oratadan kalkacak. Öbür taraftan bizim denk bütçe yapmamız gerekiyor. Dediğim gibi şu anki bu durum Duyunu Umumiye’ye girmesin diye, “Değiştir” diyoruz. Dolar artık yükselmeyecek bizim paramız değer kazanacak. Bu kolay olacak mı, hayır. Ama bunu çözme yolunu da biz biliyoruz. Avrupa Birliğine asla boyun eğmeyeceğiz. İşte siz bizim gibi olmadan bizim gibi batıl inancımızı benimsemeden sizi almayız diyorsanız biz bunu asla kabul edemeyiz. Ancak bir birimizle alışveriş yaparız, teknoloji alışverişini yaparız ancak biz onlar gibi olamayız. Biz asla Kıbrıs’tan vaz geçmeyiz bunu da kafalarına iyice yerleştirsinler. Zamanında Irak’a operasyon düzenleyen Amerikan askerlerine katlettiği her insan için madalya verdiler. Ardından Saddam Hüseyin’in evinde kimyasal silah bulunduğu iddiası ile Irak’ta bir buçuk milyon insanın katledilmesine sebep oldular. Siz ne kadar da maddi gelir bekleseniz de ölen hiçbir insanı geri getiremeyeceksiniz. Bunda sizin parmağınız var. Suriye de bugün bu halde. İsrail’in yaptığı zulme sadece uyarmakla kalmayız. Bunu onlarda iyi biliyor. Ve bizleri bu nedenle takip ediyorlar. Biz de diyoruz ki, bu sadece uyarmakla kalmayacağını bilsinler. Sözlerime son verirken, AKP’nin içerisinde geçmişte görev yapanlar, şimdi seslerini bile çıkarmaya korkar oldular. Ama bize gelip diyorlar ki; bu böyle gitmez. Biz bu gidişatı kendi kadrolarımızla 24 Haziran’da devireceğiz” diye konuştu.