Ramazan Bayramı'nı geride bırakan vatandaşlar, şimdi de Kurban Bayramı hakkında araştırma yapmaya başladı.

2018 yılında Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğunu merak eden milyonlarca Müslüman konu hakkında araştırma yapıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2018 Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

Kurban Bayramı için planlar oluşturulmaya başlandı. Bu yıl ağustos ayı içerisinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı, şimdiden kaç gün olacağıyla sorgulanıyor. Arefe gününün de tam gün kabul edilmesi halinde kamu kurumlarında 9 gün olarak idrak edilecek olan bayram tatili, planlarını erkenden tamamlamak isteyenlerin son günlerde araştırdığı hususlar arasında yer alıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün olarak idrak edilecek? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamalar...

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN VE KAÇ GÜN SÜRECEK?

Kurban Bayramı, bu yıl da geçtiğimiz sene olduğu gibi uzun süreli resmi tatil beklentisi ile gündemde yer alıyor. Ağustos ayına denk gelen Kurban Bayramı'nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. Takip eden Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ise resmi tatil. Dolayısıyla bu sene Kurban Bayramı'nda yine 9 günlük bir tatil gözüküyor.

Bakan Numan Kurtulmuş, bayram tatilinin 9 güne uzatılması konusunda “Ben Kültür ve Turizm Bakanı’yım şu anda, bana sorarsanız; insanların turizm faaliyetleri. Ama bir de bunun bir ekonomik şeyi var, bu biraz kolay değil” dedi. 

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

– 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil

 

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

 

 

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)