2016-2017 eğitim öğretim döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara yerleşebilmek için başvurular tamamlandı. KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler, 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar başvurularını e-devlet üzerinden yaptı. Peki bu sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvurularının sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil iken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu sonuçları geçtiğimiz yıl 4 Eylül’de açıklanmıştı. Bu sene de Eylül ayının hemen başında açıklanmasını bekliyoruz. En geç 5 Eylül'e kadar açıklanacağı belirtiliyor.

Sonuçlar açıklandıktan sonra sadece asil olarak KYK yurtlarında kalmaya hak kazanan üniversite öğrencileri kayıtlarını yapabileceklerdir. Yedek olarak bekleyecek olan üniversite öğrencileri ise, yurt kayıt işlemlerini daha sonra, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun belirleyeceği tarih aralığında, eğer boş kontenjan kalırsa yapabileceklerdir.

2 Eylül 2016 19:00 itibarıyla sonuçlar açıklandı. Tüm öğrencilere hayırlı olsun. Kyk sayfasından sonuçları öğrenebilirsiniz.