Memur olmak isteyen lise mezunlarının katılacağı 2018 KPSS Ortaöğretim için başvurular bugün başlıyor. Peki 2018 KPSS Lise son başvuru tarihi ne zaman? KPSS Ortaöğretim başvurusu nasıl yapılır?

 

ÖSYM KPSS Ortaöğretim başvurularını bugün erişime açıyor. Yüz binlerce memur adayı 7 Ekim'de sınava girecek.

Sınav öncesi başvuruların sorunsuz bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu nedenle bu işlem büyük önem arz ederken adaylar "KPSS başvurusu nasıl yapılır?" sorusunu soruyorlar.

Başvuruyla birlikte ücret ve bu ücretlerin hangi bankalara yatırılacağı öğrenilmeye çalışılıyor.

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ais.osym.gov.tr adresine giriş yaparak başvurularını tamamlayacak. KPSS başvurusu yapacaklar ayrıca sınav ücreti ödeyecek.

KPSS ÜCRETLERİ NE KADAR, HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

KPSS başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi. KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.

2018 KPSS Ortaöğretim Başvurusu nasıl yapılır?

Lise mezunlarına özel Kamu Personeli Seçme Sınavı'na başvurmak için öncelikle ÖSYM'den aday işlemleri şifresi almış olmanız gereklidir. Henüz ÖSYM ais sistemine kayıt olmadıysanız, MEB'in sınav merkezlerinden birine giderek AİS şifresi alabilir.

AİS şifresi aldıysanız veya hali hazırda varsa, KPSS Ortaöğretim Başvurusu için https://ais.osym.gov.tr adresine giderek başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır.

Sınav ücretleri ise ÖSYM'nin anlaşmalı bankalarının bankamatikleri veya ÖSYM sisteminde Online Ödemeler kısmından ödenebilecek.