Bekçi alımı başvuru işlemleri için süreç devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde 700 civarında bekçi için alım başvurusu açan Emniyet Genel Müdürlüğü, Valiliklerle birlikte ikinci alım için harekete geçti.

Toplam 7000 bekçi alımı yapacak olan Emniyet Genel Müdürlüğü, daha önce belirtilen bölgelerde ihtiyaca göre dağıtım yapacak

Bekçi alımı başvuru işlemi için geri sayım kaldığı yerden devam ediyor. Yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılacağı duyurulan 7000 bekçi alımı, birçok vatandaş için umut kapısı olacak. Valilikler ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün belirlediği 7000 bekçi alımı başvurusu, valilikler üzerinden alınacak. Peki, 7000 bekçi alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Olağanüstü hal kapsamında bazı düzenlemelerin yapılmasını içeren ve Resmi Gazetede yayımlanan 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile çarşı ve mahalle bekçiliği için ilave 7 bin kadro ihdas edildi. 

7 bin yeni bekçi için kadro tahsisinin ardından valilikler vatandaşları internet siteleri üzerinden bilgilendirecek. Doğu Anadolu'daki illerin ardından ilk etapta Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay illeri için bekçi alımı yapılacak.

Bekçi alımı başvuru şartları nelerdir 7000 bekçi alımı ne zaman yapılacak

GÜVENLİK KORUCULARININ SİGORTA PRİMLERİ, VALİLİKLERCE ÖDENECEK

Güvenlik korucularının ilgili primlerinin sigortalı ve işveren hissesinin tamamının valiliklerce ödenmesi hüküm altına alındı. Bununla birlikte sigortalılarla güvenlik korucuları arasında eşitliğin sağlanması amaçlandı.
Çarşı ve mahalle bekçiliği için ilave 7 bin kadro ihdas edildi. Bütçe kanunları ve diğer kanunlarla Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) tanınan mali muafiyet hükümleri Jandarma Genel Komutanlığı için de geçerli olacak.

BEKÇİ ALIMI İÇİN ŞARTLAR NELER?

İlanın yayımlandığı ilde en az bir senedir ikamet ediyor olmak
Boy - kilo belirlenmiş oranlarda olmak
Sağlık sorunu olmamak
Fiziğinde kusur olmamak
Lise mezunu olmak

Yukarıda ki şartlar genel olarak bekçi alımlarında aranmakta olan şartlar arasında yer almaktadır. 7 bin kişilik alım ilanının yakın zamanda yayımlanması beklenmekte olup ilanın duyurulmasının ardından detaylı bilgileri haberimizden edinebilirsiniz.