‘Beyaz Melek’, ‘Güneşi Gördüm’, ‘New York’ta Beş Minare’ ve ‘Mucize’nin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül 5. filmi yayına giriyor. Filimde islami ve tarihi değerler yok sayılıyor. "İslami kıyafet ve kurumlarla dalga geçiliyor."
DİYE İNTERNET MEDYASINDA FİLME YOĞUN TEPKİLER VAR.
 
         Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Vezir Parmağı' renkli sahneleriyle daha vizyona girmeden konuşulmaya başlandı. Sanal Medyada filme tapkiler hızla artıyor. 25 Ocak'ta vizyona girecek olan "Vezir Parmağı filminde "MÜFTÜ'nün karşısında DANSÖZ oynatarak, islami kıyafetlerle lakayt ilişkiler gösterilerek, İslam ve İslami değerler hafife alınıyor. Tarihimizin ruhuna aykırı görüntüler komedi altında hafife altına alınıor." diye çokça tepki dile getiriliyor.
         M.Kırmızıgül daha önce "New York'ta Beş Minare" isimli filmi Hollywoodvari aksiyon sahneleri ile Fethullah Güleni övdüğü gerekçesi ile çokça eleştirilmişti. "Hacı Gümüş karakteri ile SANKİ ''Fethullah Gülen''  canlandırılmış ve tabiki kendisi bir cemaat lideri, 5 vakit namazında niyazında, tam anlamıyla süper bir insan ve Müslüman olarak gösterilmişti. '' New York'ta Beş Minare''  adlı film, "tamamen bir Dinler arası diyalog" filmidir. "Bir propaganda filmidir." "Bir beyin yıkama filmidir. Bir zihin yönlendirme filmidir" diye çokça ağır eleştirilmişti.
       "Newyorkta Beş Minare" Filminde Hristiyan Reklamı çokça veriliyordu.
Yine aynı filimde
 ''Hoca efendi, hanımın Hristiyan mı? '' 
- Evet.
''Peki İslam' a ters değil mi bu?''diye sorulmuş
''Allah bir değil mi oğlum? Hangi dinden olursa olsun, maksat Allah'a yakın olmak değil mi? İnsanın günahı da sevabı da kendinedir. Hüküm ise bir tek O' ndandır.''  diye cevap verilmişti. Yine bir bölümünde '' Kilisedeki nikahımızdan sonra, camide imam nikahı kıyacağız.'' denilmişti. Bunlarla FETÖ'nün üstlendiği Vatikan merkezli dinler arası diyalog reklamı yapılmıştı.
    Şimdi MAHSUN kIRMIZIGÜL yeni filmi ile iyice eleştirileceğe benziyor. FilmİN İÇERİĞİNE VE GÖRÜNTÜLERE Birçok Sendika ve Dernekten büyük tepki var. "Tarihi ve dini değerleri hafife alan" "komedi ve mizah adı altında tarihin ve islamın ruhuna ters" filme gitmeme çağrısı hızla artıyor. 

Vezir Parmağı'nın bir sahnesinde, oyuncular senaryo gereği çarşaf ve feracelerle kamera karşısına geçti. Dönemin kıyafetleriyle bu kez çok farklı bir tarzda izleyici karşısına çıkacak isimler arasında Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Güner Özkul gibi birçok ünlü var.

vezir parmağı filmi ile ilgili görsel sonucu

Osmanlı döneminde beş farklı bölgeden hamalların savaşa gittiklerini zannederken bambaşka bir maceranın içine düşmelerini konu alan film 27 Ocak 2017'de vizyona girecek. Sanal medya da filme şimdiden çokça tepki var. Filme gitmeyeceklerini söyleyen binler var. "Kültür Bakanlığı böyle filimlere artık müsade etmesin" tepkisi çokça yazılıp çiziliyor.

İlgili resim

İlgili resim

İlgili resim