MALEZYA SİLAHLI KUVVETLERİ KUDÜS İÇİN HAZIR!

Amerika Başaknı Mr Trump'un Kudüs kararına tepkiler hızla büyüyor. Birçok İslam ülkesi yardım için hazılığa geçiyor.

Bunlardan bir tanesi olan Malezya asker göndermek istediğini açıkladı.

Kudüs yıllardır işgal altında ve bir türlü sonuca ulaşılacak icraat yapılamıyor. "Yahudi ancak güçten anlar" prensibi gereği bugüne kadar ASKERİ yardım seçeneğini ortaya koyan ilk ülke Malezya oldu.

Askeri yardım bölgede dengeleri değiştirebilir. İsrailin korktuğu başına gelebilir. Bölgeye İslam barış gücünün konuşlandırılması bölgede İsrailin sonu olabilir.

SAVUNMA BAKANI AÇIKLADI

Malezya Savunma Bakanı Hishammuddin Tun Hussein (Hüseyin), Malezya Silahlı Kuvvetleri’nin (MAF) Kudüs konusunda görev almaya her zaman hazır olduğunu söyledi.

Bernama Haber Ajansı'na göre, partisinin grup toplantısında konuşan Hüseyin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının Müslümanlara yapılmış bir darbe olduğunu belirterek "Müslüman ülkeler olarak olası bir olumsuzluğa karşı her daim hazırlıklı olmalıyız. Üst düzey liderlerin harekete geçmesi ve önerge vermesi durumunda Malezya Silahlı Kuvvetleri Kudüs konusunda görev almaya her zaman hazır." dedi.

ABD’nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği önünde düzenlenen protestolardan övgüyle söz eden Hüseyin, Kudüs kararıyla bir kaos ortamının yaratılmaması temennisinde bulundu. AA