Atananlara yaz tatili yok mu?

Milli Eğitim Bakanlığı yoğun ısrarlar üzerine atama duyurusu yaptı ancak atama için gerekli olan mülakat inceleme vs işlerini ileri tarihlere erteleyerek atamayı yaza bırakmak istiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen hafta yayınladığı atama takviminde sadece sözlü sınav tarihini açıkladı. Ancak 90 branştan atanacak 20 bin öğretmen için işbaşı tarihine ilişkin bilgi vermedi. Bu da atamanın geelcek sene eğitm dönemine getirilmek istendiği şeklinde yorumlanıyor.

Atamaların Haziran sonunda yapılacağı ve Haziranda ataması yapılacak öğretmenlere yaz tatili boyunca hizmet içi eğitim ve yeni müfredat eğitimi verileceği de konuşuluyor.

Böyle olunca bu sene yapılacak KPSS sınavına girecek birçok aday aynı zaman da atanabilme durumu olacak.

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM'nin 2017 yılı için yayımladığı sınav takvimine göre;

Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

KPSS Alan Bilgisi sınavı 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın başvuruları da diğerleri gibi 14-27 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 04 Ağustos tarihinde açıklanacak.

meb atama takvimi ile ilgili görsel sonucu

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI HANGİ TARİHTE YAPILACAK? 

Sözlü sınava başvurular, 15-21 Mart 2017 tarihleri arasında alınacak. Adaylara sınav giriş belgesi 27 Mart'ta duyurulacak. Sınav ise Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) gerektirmeyen alanlar bakımından (KPSS10) 03-07 Nisan 2017'de, ÖABT gerektiren alanlar bakımından (KPSS121) 24 Nisan-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak.