Binlerce öğrenci Açık Öğretim Lisesi sayesinde eğitimine devam ederken 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı içinde 18 Mart AÖL sınavı bugün yapıldı. Sınavın sona ermesi ile birlikte öğrenciler AÖL soru ve cevaplarına gözlerini dikti. MEB’in Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfası üzerinden AÖL soru cevaplarına kolayca ulaşabiliyor. İşte ikinci dönem AÖL soruları - cevap anahtarı

AÖL SINAVI SORU VE CEVAPLARI  TIKLA

MEB tarafından düzenlenen Açık öğretim lisesi 18 mart sınavının soru ve cevaplarına yukarıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Sınavlarında;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır,
Her soru 4 şıklıdır,
Her doğru cevabın sayısal değeri 5 puandır,
Sınavda, 20 sorudan en az 10’ una doğru yanıt veren öğrenci 50 puan alır ve o dersten başarılı sayılır.

AÖL SINAVINA GİRERKEN DİKKAT EDİLECEKLER

- Öğrenciler sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.
- Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve açıklamalara uymanız yararınıza olacaktır.
- Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde dersini seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.
- Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile sadece geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.
- Sınavla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi ve talimatları doğrultusunda yapılacaktır.

SINAVDA YANLIŞ DOĞRUYU GÖTÜRÜR MÜ?

Açık Öğretim Lisesi sınavlarında verilen yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Bir başka ifade ile yanlış, doğruyu götürmez.