Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Pakistan temasları çerçevesinde Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliği'ni ve Maarif Vakfı’nı ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Maarif Vakfı Ülke Koordinatörü Abdullah Orhan ile bir araya geldiği görüşmede Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) genç nesilleri, "aile bağından, milli bağdan ve ümmet bağından" yoksun bıraktığına işaret ederek, "Bir nesli helak edecekseniz, bu üç bağı yok edeceksiniz. Bunun üzerine hiçbir kimlik bina edilemez. Bunlar FETÖ tarafından yok edildi." diye konuştu.

“15 Temmuz, küresel güçlerin dini kullanarak, mazlum coğrafyada oynadıkları oyunun ortaya çıktığı gündür…”

Başkan Görmez, "15 Temmuz, sadece Türkiye'ye karşı ihanetin yaşandığı bir gün değil, küresel güçlerin dini kullanarak, mazlum coğrafyada oynadıkları oyunun ortaya çıktığı gündür." tespitini yaparak, "Bu ihanette en çok 'Türkiye sevgisi' kullanıldı." ifadesini kullandı.

Başkan  Görmez, Maarif Vakfı mensubu Türk öğretmenlere hitaben de, "Bu işler ancak gönüllülük esası üzerine yapılabilecek işlerdir. Herhangi bir dünyevi beklentiye girerek yapılabilecek işler değildir." diye konuştu.

Başkan Görmez, daha sonra, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliği'ni ziyaret etti ve Büyükelçi Sadik Babür Girgin ile görüştü. Ardından da büyükelçilikte, merkezi Türkiye'de bulunan kurum ve kuruluşların temsilcileriyle bir araya geldi.