İslam güncelleştirilemez. İslam güne uydurulmaz, gün İslam’a uydurulmalıdır. Gayretullaha dokunan bozuk sözler söyleyenler, bozuk işler işleyenler tokat yer. diye Şevket Eygi Ağır sözler söyledi.

Dönme ve ateist medyadan: Flaş flaşflaş… Ünlü ünlü ünlü… Penis… Vulva… Otobüste öpüşen çiftler rahatsız edilmemeli… Cinsel gücü arttırıyor… Cinsel münasebet… Yatakta sevişenler, ayakta sevişenler… Kadına hürriyet… Orgazm orgazm… Güzel manken transparan kıyafetiyle herkese büyüledi… Sevgilisini öptü öptü doyamadı… Yakışıklı… Seviştiler… Ayrıldılar… Sevgilisini sokak ortasında eşek sudan gelinceye kadar dövdü… Kaç kere yapmalı?.. Müjde, barıştılar!.. Kaçamak yaptılar… Seks seks… Şehvet şehvet… Kilo aldı… Çok zayıfladı, iğne ipliğe döndü… Makyajsız hali şaşırttı… O güzellikten eser kalmadı… Tecavüz, tâciz, ensest… (Dünya yıkılıyor… Savaş tamtamları çalıyor… Afrin’de çarpışılıyor… Yerküresi tepetaklak… İnsanlık sosyal ve kültürel tsunamilerle karşı karşıya… Bizimkiler bir ellerinde cımbız, bir ellerinde ayna, dünya yıkılsa umurlarında değil.)

**

Birine: Sen 300 kelimelik basit bir metni bile okuyup anlayacak durumda değilsin. Benim sana anlatacağım gerçeklerin özeti bin kelimedir. Özürlü olduğun için yazmayacağım.

**

Şeyhini uçuran bir tarikatçıya: Fakirin, iki ayağıyla yere sımsıkı basan gerçek şeyhlere büyük hürmeti vardır. Kaz gibi uçan sahte şeyhlere hürmetim yoktur.

**

İmanlarına dair bir delil, emâre, işaret varsa onlar için rahmet duası ederim. Çılgın azgınlar için yapabileceğim fazla bir şey yoktur.

**

Birtakım soytarılara: Tarikat ve tasavvufun içine ettiniz. Tevbeedip kendinizi ıslah etmezseniz büyük tokatlar yemeye hazır olunuz.

**

Hakikî şeyhlere, hakikî dervişlere, hakikî muhiblere, hakikî tarikat ehline: Hepinizin ellerinden öper, dua beklerim.

**

Kendini günahsız sanan adama: Dikkat et, zatına olan bu hüsn-i zannın seni küfre götürebilir.

**

Gerçek Müslüman, sosyolojik Müslüman… Arada derin uçurumlar var.

**

O İslamcılar bir Amazonlar Cumhuriyeti kurmak istiyor. İleride bu konuyu işlemem gerekiyor.

**

622 yıllık Osmanlı tarihinde hangi Şeyhülislamın kadın bir yardımcısı olmuştur?

 

 

 

**

Başörtülü Feminist İslamcılarla, İslam’ı güncelleştirmek, köklü değişimler ve yenilikler yapmak…

**

O bozuk fırkanın mensuplarına kâfir demiyoruz, sapık diyoruz.

**

Halka evcil domuz, yaban domuzu, eşek eti, fıkhen lâşe olmuş tavuk yediren kaltabanlara ve onları engellemeyenlere yazıklar olsun.

**

Müslüman, yediğine içtiğine dikkat et!

**

Diyanet, Müslüman halkın helal yemesi içmesi, haram yememesi için, üzerine düşen bütün vazifeleri yerine getirmelidir. Bu vazife ve hizmeti yapmazsa büyük vebal altında kalır.

**

Türkiye Hahambaşılığı Musevi vatandaşlarımızın koşer yemesi için var gücüyle çalışıyor da; Diyanet Müslümanların helal yemesi için niçin çalışmıyor?

**

İslam güncelleştirilemez. İslam güne uydurulmaz, gün İslam’a uydurulmalıdır.

**

Gayretullaha dokunan bozuk sözler söyleyenler, bozuk işler işleyenler tokat yer.

**

Ellerinde hürriyet, imkân, fırsat olduğu halde; Kur’an Sünnet Şeriat İslam’ını korumayan âlimler, fakihler, ziyalı Müslümanlar büyük vebal altındadır.

**

Emr-i maruf ve nehy-i münker yapmayan bir Ümmet azaba duçar ve helak olur.

**

Ahlaksızlıkla mücadele etmeyen sözde ahlaklılar, ahlaksızlardan daha ahlaksızdır.

**

Birleşme imkânı olduğu halde birleşmeyen, birleşmek için hiçbir niyete sahip olmayan, bu konuda harekete ve teşebbüse geçmeyen Müslümanlar bir tür intihar etmiş olur.

**

Suriye Müslümanları birleşmiş, birleşik olsalardı bugünkü feci duruma düşerler miydi?

**

On beş katlı dev binalar… Her katında altı daire… Bir değil, iki değil, sürüyle… Her biri milyonlara satılacakmış… Ayda her daire için binlerce lira site parası ödenecekmiş… Bu dev binaların önünden geçerken içim karardı, ruhum ürperdi…

**

Bir vakitler Yunanistan halkı da şen şatır, israf, lüks, aşırı tüketim, aşırı konfor içinde, gel keyfim gel, oh kekâh, dolcevita, farniente hayatı yaşıyordu. Sonra bir kriz geldi, halkın bir kısmı ağlaya ağlaya çöplüklerden ekmek toplamaya başladı.

**

Özel jetine binmiş, bir buçuk saat ötedeki şehirde, Dillere Destan kebabı yemiş ve sonra geri dönmüş. Uçakta hararet basmış, en pahalı viskiden birkaç bardak içmiş. Beyinsiz zengin… Ona hayran, onu alkışlayan nice beyinsiz…

 

 

 

**

Öncelik Hakk’ın rızasını kazanmaktır. Hakkın rızasına uygun şekilde halkın rızasını kazanmak bundan sonra gelir.

**

İlk asırlarda, Ehlullahın büyüklerinden bir zatın bulunduğu bir mecliste, Cehennemden çıkartılıp Cennete konulacak son mü’minden bahsedilmiş. O son mü’min çıkartılacak ve Cehennemin kapıları ebediyen kapatılacak… Hazret sarsılmış, titremiş ve çok ağlamış; “O son mü’min keşke ben olsam” demiş. Günümüzde Cennetlik olduklarını davul zurna ilan eden havfsızları düşünüyorum

**

Zavallılığını kabul ve itiraf etmek büyük fazilettir. Doğan çocuğun haline bakınız, yeni ölmüş meyyite bakınız.

**

Şuurlu Müslüman’ın, Allah’tan korkuyor musun sorusuna vereceği cevap sessizce ağlamaktır.

**

Cahillerin belki cahillik mazereti olabilir ama az çok ilim sahibi olanların deccalperestlikleri onları küfre götürür.

**

Para karşılığında ticarî ve turistik sema yapan birine: Sen kim Mevlevîlik kim!..

**

Tavuk, aynı anda üç şeyi hatırında tutabiliyormuş. Karga on iki… Alacakarga ormana bin meşe palamudu gizliyor, sonra onları buluyormuş. Bizim Çokbilmişin beyni, aynı anda iki önemli meseleyi gündemde tutamıyor.

**

Toplumu bu hale getirenlere: Yatacak yeriniz yok sizin.

**

Dünya hayatında imanlı olup da, ölürken âhirete iman ile göçenler; adalet-i ilahiye ile bir müddet Cehennemde ceza çekseler bile ebediyen azap görmeyeceklerdir. Bunu hiç hatırdan çıkartmamak gerekir. İmanlı yaşamak, imanla ölmek… En önemli mesele budur.

**

En büyük, en önemli, en ölümcül hataları: Allah yoktur dedikleri için, Allah’ın olmadığını sanmaları…

Kaynak: Milli Gazete