İŞ ARAYAN,MEMUR OLMAK İSTEYENLER İÇİN FIRSATLAR

Polis Akademisi 10 Bin Özel Harekat Polisi alımı gerçekleştirmektedir. Yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okullardan mezun olan kişiler Özel Harekat Polisi olarak istihdam edilecektir. Başvurular 10 Ekim tarihinde başlayacaktır. KPSS şartı yer almamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı 275 Ayrı İlanda Onbinlerce TYP Personel alımı yapacak. Son başvuru tarihi Olarak 28 Eylül 2016 belirlendi. Ayrıca MEB tarafından 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen (5 bini dershane öğretmeni) alımı yapılacaktır. Alımlarda KPSS şartı yer almamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS şartı aramadan Foto Dizgi Operatörü alımı yapmaktadır. İşe alımlar sınavla yapılacak olup sınav tarihi 24 Ekim 2016 olarak belirtilmiştir. İlana son başvuru tarihi ise 4 Ekim 2016 olarak paylaşılmıştır.

Halkbank 565 Personel alımı için ilan yayınladı. 01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olmak, Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan üniversite mezunları başvurabilecek. İlanda KPSS şartı belirtilmedi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er alımı yapacak. Sözleşmeli er başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim mezunu olup, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar ilana başvurabilecektir.

Dışişleri Bakanlığı 20 Eylül 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Personel alımı için son başvuru tarihi 7 Ekim 2016 olarak belirtildi.Dışişleri Bakanlığı Manila Büyükelçiliği’ne ve St. Petersburg Başkonsolosluğu’na Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı yapacaktır. Manila Büyükelçiliği için son başvuru tarihi 7 Ekim, St. Petersburg için son başvuru tarihi 10 Ekim olarak belirtilmiştir. Başvurular, büyükelçiliğe veya başkonsolosluğa posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er alımı yapacak. KKK Sözleşmeli Er alımı başvuru şartları: En az ilköğretim mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve 01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar başvurabilecek. Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar başvurabilecek.

20 bin uzman çavuş alımı yapacak. KKK Uzman Erbaş alımı başvuru şartları: En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak ve Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Jandarma Genel Komutanlığı 10 bin sözleşmeli Astsubay alımı yapacak. Önlisans veya lisans programlarından mezun olmak. T.C. vatandaşı olmak, 1 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını 1 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar bitirmemiş olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Uzman erbaş alımı yapacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar), Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak 05 Eylül 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar) olarak belirtilmiştir.

Bu ilanların haricinde KPSS şartı olan büyük çaplı ilanlar ise şöyle sıralandı.

Sayıştay 17 sözleşmeli personel alımı yapacak. 4 kişi NET Yazılım Mühendisi, 2 kişi Test Uzmanı, 2 kişi Analist, 2 kişi Güvenlik Uzmanı, 3 kişi Sistem Uzmanı, 2 kişi Sistem Uzmanı, 1 kişi veritabanı uzmanı, 1 kişi Veri Analizi Uzmanı olarak göreve başlatılacaktır. Son Başvuru 23 Eylül 2016. KPSS en az 50 puan almış olmak şart.

45 Denetçi yardımcısı alımı için: 1 Ocak 1981 ve daha sonraki doğumlu olmak, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak şart. Başvurular 10 Aralık 2016 belirlendi.

Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere unvanı ve niteliği belirtilen 45 mühendis, 40 tekniker, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmenive 20 hizmetli kadrosu için toplam 135 personel Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre alım yapılacaktır. KPSS 55 puan şart.

TCDD Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 108 işçi alımı yapıyor. En az lise düzeyinden belirlenen bölümlerden mezun olanlar ilanlara başvurabilecek. İlanlarda KPSS şartı olarak en az 60 puan almış olarak belirlendi. Başvurular 29 Eylül 2016 tarihinde sona erecek.

Devlet Hava Meydanları Açıktan 88 Memur Alımı yapacak. 4 Yıllık üniversite mezunları başvurabilecek. Başvurular 30 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. KPSS 70 Puan Şart.

Adalet Bakanlığı 3.258 infaz ve koruma memuru, 201 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 63 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 121 destek personeli (şoför), 49 teknisyen, 14 destek personeli (aşçı), 15 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 3 Bin 721 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.

TÜRK TELEKOM MEMUR ALIM İLANI

Türk Telekom tarafından Ekim 2016 ayında 74 ilan yayınlandı. Lise mezunu, Önlisans mezun yada öğrencisi, Lisans mezun yada öğrencisi Türkiye geneli bir çok ilde personel alımı yapacak. Bütün ilanları buradan paylaşmamız mümkün olmadığı için aşağıda bazı ilanları sizlere sunuyoruz.

Türk Telekom istihdam ettiği personellere Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.) ve Kaza Sigortası maaşa ek olarak sunacağını açıkladı.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi alımı şartları şöyle: Diksiyonu düzgün, En az lise mezunu, 18-35 yaşları arasında, Telefonda etkili iletişim kurabilen, Vardiyalı çalışmaya uyum gösterebilecek, MS Office programlarını kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olması ve ikamet şartları yer almaktadır.

Kurumsal Müşteri Temsilcisi alımı şartları şöyle: En az lise, 2 yıllık MYO mezunu ya da A.Ö. Fakültesi öğrencisi, MS Office programlarını kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olması şartları yer aldı.

Türk Telekom Mobil Projesi Müşteri Temsilcisi alımı için: Tercihen 6 ay Çağrı Merkezi tecrübesi olan. Min. Lise, önlisans, Açık Öğretim mezunu/ öğrensici olmak. ( Üniversite mezunu olmak tercih sebebidir. ) 20-30 yaşları arasında, MS Office programlarını kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olmak şart.

Satış Temsilcisi Satış Yöneticisi alımı şartları şöyle: Üniversitelerin 4 yıllık örgün öğretim programlarından mezun, Telekomünikasyon Sektöründe güçlü bir satış kariyeri hedefleyen, Türkiye’nin her bölgesinde yerleşik olarak çalışabilecek, Seyahat engeli olmayan, B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, 28 yaşını aşmamış olmak.

Tekniker alımı şartları: Üniversitelerin Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Haberleşme Teknolojisi, Haberleşme, İnşaat, Makine, Teknik Elektrik, Telekomünikasyon, İklimlendirme Soğutma, Mekatronik, Bilgisayar Teknolojisi ve Programcılığı bölümlerinden mezun olmak. 30 yaşını aşmamış, Türkiye İş Kurumuna kayıtlı, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış, Tercihen aktif olarak araç kullanabilenler alınacak.

Türk Telekom Mobil Prime Müşteri Temsilcisi alımı için: Diksiyonu düzgün, En az lise , 2 yıllık MYO mezunu ya da A.Ö. Fakültesi öğrencisi, Vardiyalı çalışmaya uyum gösterebilecek, 18-30 yaşları arasında, Telefonda etkili iletişim kurabilen, gerektiğinde müşteriye satış yapabilecek, İkna ve analiz yeteneğine sahip, MS Office programlarını kullanabilen, İş kalitesini ön planda tutarak, hedef odaklı çalışabilen, İç motivasyonu yüksek, zaman yönetimi konusunda hassas, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olmak şart.

Türk Telekom Mobil Projesi Müşteri Temsilcisi alımı için: Tercihen 6 ay Çağrı Merkezi tecrübesi olan. Min. Lise, önlisans, Açık Öğretim mezunu/ öğrensici olmak. ( Üniversite mezunu olmak tercih sebebidir. ) 20-30 yaşları arasında, MS Office programlarını kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olmak şart.

Müşteri Temsilcisi alımı için: En az lise mezunu, 18-35 yaşları arasında, İyi derecede MS Office programlarını kullanabilen, Orta derecede network, donanım ve işletim sistemleri bilgisi olan, Tercihen internet uygulamaları konusunda 1 yıl teknik destek deneyimine sahip, DSL ve VoIP (İnternet Üzerinden Ses) teknolojileri konusunda bilgisi olan (Farklı marka ve modellerdeki modemlerin reset-konfigürasyon işlemlerini gerçekleştirebilen), Tercihen Microsoft veya CİSCO sertifikası olan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli adaylar alınacak.

Kurumsal Satış Sorumlusu alımı için: Tercihen Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun (Örgün Eğitim), Minimum 2 yıl mobil telekomünikasyon deneyimi olan, Microsoft Office Programlarını etkin kullanabilen, Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan, Takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünce yapısına sahip, raporlama konusunda tecrübeli Erkek adaylarda askerlik hizmetini tamamlamış ya da 2 yıl tecilli, Aktif araç kullanabilmek şart.

TÜBİTAK MEMUR ALIM İLANI

Tübitak 10 Ar-ge yazılım destek personeli, 5 teknik ve destek personeli ve 5 Ar-ge websitesi sablon personeli olmak üzere 20 kişi alcağını duyurdu. Başvuru yapacak adaylar bilgem.tubitak adresinden Kariyer Başlığı altında bulunan İş Olanakları bölümünden İş Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuru yapacaklardır. Bunun dışındaki başvurular işleme alınmayacaktır.

AR-GE Yazılım Personeli için: Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik veya İstatistik bölümlerinden birini bitirmiş olmak sart.

Teknik ve Destek Personeli için: Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik veya İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Lojistik Yönetimi ve Dış Ticaret bölümlerinden birini bitirmiş olmak sart.

AR-GE Websitesi Şablon Personeli için: Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Medya ve Görsel Sanatlar, Medya ve İletişim, Medya ve İletişim Sistemleri, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, İletişim Sanatları, İletişim Bilimleri, Grafik Tasarımı, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Görsel İletişim veya Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TYP İŞÇİ İLANI

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından 19 Eylül 2016 Tarihinde Toplam 275 Ayrı İlanda Onbinlerce Kişiye İş İmkanı Sundu. Başvurular Başlamış Olup, Son Başvuru Tarihi Olarak 28 Eylül 2016 Olarak Belirlendi.

İşsizlere hem maddi hem de manevi destek sağlayan Toplum Yararına Programlar (TYP), İŞKUR tarafından uygulanan projelerden bir tanesidir. Katılımcılara en fazla 9 ay süreyle katılma hakkı tanınırken, asgari ücret ve vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri ödenmektedir. Adayların seçilmesinde uygulanan 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler: Noter kurası yöntemi (%80) , Liste (başvuranlar içinden mülakat ya da iş ve meslek danışmanlığı sonucu katılımları uygun görülenlerin belirlenmesi) yöntemi (%20) olarak paylaşılmıştır.

Toplum Yararına Programa başvurabilmek için adaylarda aranan şartlar; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak olarak belirtilmiştir.

TYP’nin uygulandığı birçok alan bulunmaktadır. Programa katılan adaylar, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları alanlarında görevlendirilecektir.

TYP’de devam zorunluluğu bulunmaktadır. TYP program süresinin yirmide biri kadar izin kullanma hakkına sahiptir. TYP’ye başvuran adaylar 9 ay bittikten sonra yeni bir programa başvurabilmek için 3 ay daha beklemeleri gerekmektedir.

İşkur üzerinden ilanlara ulaşabilir, kayıt olduktan sonra hemen başvuru yapabilirsiniz. MEB Milli Eğitim Bakanlığı TYP ilanları

sayfası için TIKLA

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL İLANI

Sağlık Bakanılığından Dev Alım. Sağlık Bakanı Recep Akdağ 6 aylık periyodatlar halinde 15 Bin Sağlık Personeli Alacaklarını kaydetti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamada: Bakanlığımızda FETÖ PYD soruşturması devam ettiğinden dolayı açığa almalar devam ettiği için 15 Bin Sağlık personelini kısım kısım alacağız dedi. Akdağ 15 Bin Personel için Maliye Bakanlığımız ile görüş alışverişinde olduklarını ancak 5 Bin kadro tahsisi bu ay onaylanır onaylanmaz atayacaklarını kaydetti.

Bir çok alanda Sağlık personeli alacaklarını kaydeden Bakan Akdağ, çoğunluğu hemşire olmak üzere doktor, psikolog, fizyoterapist, teknisyen ve ebe gibi bir çok kadroda sağlık personeli alacaklarını kaydetti. Akdağ Fetullahçı terör örgütü FETÖ 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bakanlığı bünyesindeki personellerin KHK ile görevden alındığını ve resmi gazetede yayınlandığını sözlerine ekledi. Akdağ sağlık personellerimizin soruşturmalarında açığa alınan ancak masumiyeti kanıtlanan bazı personellerimizin görevlerine döndüklerini söyledi.

Bakan Akdağ açığa almadığımız ancak soruşturmaları devam etmekte olan yaklaşık 7 bin sağlık çalışanı olduğunu kaydetti. Akdağ Fetullahçı terör örgütü FETÖ 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarından terör örgütü mensuplarının temizliği emrini veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan önderliğinde MGK’ da alınan kararlar doğrultusunda resmi olarak başlatıldı.

Sağlık Bakanı Akdağ masumların canı yanmasın diye sık dokuyup ince eleyerek mağdurlar oluşturulmadan soruşturmaları büyük bir titizlikle yürütmekteyiz dedi. Fetullahçı terör örgütü mensubu çöreklendiği kurumların başında Tsk, Meb olarak kayıtlara geçmiş durumda dedi. 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ELEMAN ALACAK

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı için Başvurular Devam Ediyor Vakıflar Genel Müdürlüğü Müfettiş yardımcısı Unvanında 15 personel alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 30 EYLÜL Sınav sonuçlarına göre yapılacak personel alımları için başvurular 30 Eylül 2016 tarihine kadar alınacak.
KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?
Sınava başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıdaki şartları yerine getirebilmeleri gerekiyor ; -657 Sayılı DMK'nun 48'inci maddesinde belirtilen şartlar,Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler -İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak -35 yaşını doldurmamış olmak, görev yapmasına engel bir halinin olmadığına dair yazılı beyan sunmak, 18/03/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik Hükümlerine göre (A) Grubu kadrolar için 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) KPSSP39-40-42 puan türlerinin birinden 75 ve daha yukarı puan almak, puan sıralamasına göre atama izni alınmış kadro kontenjanının 20 katından fazla olmamak. (15x20=300’üncü aday ile aynı puanı alanlar da sınava kabul edilecektir.) -YDS'de en az E seviyesinde başarılı olmak.