Mescidi Aksa İmamı İstanbul Ayasofya'da sabah namazı kıldıracak

Ayasofya'nın yeniden camiye dönüştürülmesi için 14 milyon 780 bin imzayı meclise götüren Anadolu Gençlik Derneği şimdi de Ayasofya camii bahçesinde 100 binleri toplayıp hükümete Ayasofya'nın açılması için seslenecekler. Ve dua edecekler

Cuma günü gecesi saat 03:00 te Ayasofya bahçesinde 100 binler toplanacak hem Allaha dua edecek hemde sabah namazı kılacaklar. Sabah namazını Kudu Mescidi Aksa imamı kıldıracak. Mohammed Ali El Abbasinin kıldıracağı namazdan sonra dua edilecek.

İŞTE VAN'DAN İSTANBULA GİDEN GENÇLER

Ayasofya Camii'nde düzenlenecek olan sabah namazı ve Kocaeli'de düzenlenecek Fetih Programına Van'dan şubeden katılacak olanlar yola çıktı.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Ayasofya'nın camiye dönüşmesi için Anadoludan binlerce genç  istanbul'a geliyor.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, bu gün yaptığı basın açıklaması ile  tüm halkı 13 Kasım cumartesi sabahı sabah namazına davet etti. Ayrıca Cumartesi günü akşam 17:00 de tüm islam ülkeleri liderlerinin de katılacağı Fetih şöleni yapılacak. 13 Kasım Cumartesi Kocaeli İsmet Paşa stadında 17:00 de yapılacak fetih şenliklerinde fetih canlandırılacak.

 

İŞTE AYASOFYA TAPUSU

Ayasofya gerçekte halen resmi kayıtlarda cami görünüyor ve tapusunda cami yazıyor. Ama halen müze olarak kullanılıyor ve açılmıyor. Bakanlar kurulu kararı ile 1934 'te muze yapılmış ama halen açılmıyor.

ayasofyanın tapusu ile ilgili görsel sonucu

Fatihin bedduası var

İşte bu benim Ayasofya Vakfiyem, dolayısıyla kim bu Ayasofya’yı camiye dönüştüren vakfiyemi değiştirirse, bir maddesini tebdil ederse onu iptal veya tedile koşarsa, fasit veya fasık bir teville veya herhangi bir dalavereyle Ayasofya Camisi’nin vakıf hükmünü yürürlükten kaldırmaya kastederlerse, aslını değiştirir, füruuna itiraz eder ve bunları yapanlara yol gösterirlerse ve hatta yardım ederlerse ve kanunsuz olarak onda tasarruf yapmaya kalkarlar, camilikten çıkarırlar ve sahte evrak düzenleyerek, mütevellilik hakkı gibi şeyler ister yahut onu kendi batıl defterlerine kaydederler veya yalandan kendi hesaplarına geçirirlerse ifade ediyorum ki huzurunuzda, en büyük haram işlemiş ve günahları kazanmış olurlar.
 
Bu sebeple, bu vakfiyeyi kim değiştirirse,
 
Allah’ın, Peygamber’in, meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi bütün Müslümanların ebediyen laneti onun ve onların üzerine olsun, azapları hafiflemesin onların, haşr gününde yüzlerine bakılmasın.
 
Kim bunları işittikten sonra hala bu değiştirme işine devam ederse, günahı onu değiştirene ait olacaktır.
 
Allah’ın azabı onlaradır. Allah işitendir, bilendir.
 
Fatih Sultan Mehmed Han - 1 Haziran 1453
 
(Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde Bulunan
Ayasofya İle İlgili Arapça Vakfiyenin Tercümesi)

fatihin ayasofya bedduası ile ilgili görsel sonucu