Meteoroloji, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Ankara'nın kuzey kesimleri, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Niğde, Karaman, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini duyurdu. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde kıyılarda kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor.

 

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, zamanla güneyinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. bölgenin güneydoğusu ile Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor. Bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

MARMARA

Parçalı, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

EGE
Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ
Az bulutlu, zamanla doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
Ulaşımda aksamalara yol açan yağış nedeniyle Samsun-Ordu karayolu, zaman zaman trafiğe kapatıldı. Trafiğe kar lastiği takmadan ve zincirsiz çıkan sürücüler zor anlar yaşadı.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge geneli ile yarın (Cuma) öğle saatlerinde Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde kıyılarda kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinde az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İlk saatlerde Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.