MHP lideri Devlet Bahçeli, referandumdan önce atılacak adımlar ve propaganda sürecinde izlenecek yolu belirlemek için 10-12 Şubat'ta üst yönetimle kampa girecek.

VEKİLLER, MYK VE MDK ÜYELERİ KATILACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10-12 Şubat'ta, yani gelecek hafta Cuma'dan itibaren bütün haftasonu partisinin üst yönetimi ile istişarelerde bulunmak üzere Konya'da kamp yapma kararı aldı.

Milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin katılacağı kampta, referandum sürecinde nasıl bir yol izleneceği ve kampanya döneminde atılacak adımlar masaya yatırılacak.

KAMP KONYA'DA OLACAK

Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplantının 10-12 Şubat'ta Konya'da yapılacağını belirtti.

Toplantının, her yıl ocak veya şubat ayında yapılan toplantılardan biri olduğunu ifade eden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her yıl yaptığımız toplantılardan bir tanesi. Tabii böyle bir önemli süreçte toplanma kararı gündemle alakalı olacak. Gündem de nedir? Referandum. Süreç, MHP Genel Merkezi, Merkez Yürütme Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve milletvekilleriyle birlikte bir değerlendirmeye tabi tutacak, bir kampa girilecek.

Daha önce Kızılcahamam'da yaptıklarımıza benzer bir toplantıyı gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki süreçle alakalı bazı önemli kararlar alacağımızı ve gündemi değerlendireceğimizi ifade edebilirim. Toplantı mahiyeti ve amacı budur. Toplantıda başta anayasa değişikliği olmak üzere terör, dış politika ve iktisadi meseleleri ele alacağız."