Türk tasarımcılar New York moda haftasında (NYFW) "Fashion Istanbul" projesi kapsamında 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarına yer verdikleri karma bir defile gerçekleştirdi. "House of Ogan, L’Atelier Caché, 113 Studio, Erol Albayrak ve Nilufer Satorius"tan oluşan Türk tasarımcılarının "Fashion Istanbul" projesi altındaki defileleri, NYFW'nin resmi defile mekanlarından Skylight Clarkson Square'de yapıldı. Defileyi izleyenler arasında, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın da yer aldı.

ADI İSLAMİ TESETTÜR
Kurban Bayramı’nın ilk gününde, New York’ta Endonezyalı modacı Anniesa Hasibuan’ın tarafından düzenlenen sözde ‘moda haftası’ safsatası adı altında, İslam dininin en önemli değerleri arasında yer alan tesettür, aşağılanarak değersizleştirildi.

İslam dininin kadınlar üzerine yüklemiş olduğu tesettür emrini değersizleştirmeyi hedef alan defilede tesettür, İslam’ın ona verdiği anlamın aksine bir gösteriş amacı olarak lanse edildi.

İslam dini tesettür ile kadınların sade, gösterişsiz ve erkekler üzerinde şehvet uyandırmayacak kıyafetler giymesini gaye edinirken ‘moda’ safsatası adı altında düzenlenen bu defilede İslam dininin tesettüre yüklemiş olduğu mana daraltılmaya çalışıldı ve kadınlar adeta izleyenlere servis edildi! Tesettür adeta bu çalışmalarlatarz haline getiriliyor gerçekte tesettür farzdır.

Batı tarafından İslamî değerleri tahrif etmek ve değersizleştirmek adına yürütülen bu tür çalışmalara bazı sözde Müslümanların meyletmesi bizleri üzmektedir. Erzurum sayfası olarak bu tür çalışmaları kınıyor ve Müslüman kardeşlerimizin böyle oyunlara gelmemesini Yüce Allah teâla’dan niyaz ediyoruz.