Kablosuz internet şifrenizi biliyorsunuz fakat değiştirmek mi istiyorsunuz? Ya da şifreyi bilmediğiniz için kablosuz internete bağlanamıyor musunuz? Artık evinizde bilgisayarcıya ihtiyaç duymadan kendiniz şifre değişikliği yapabilirsiniz. Yeni şirenizi başkası ile paylaşmayınız. Eğer aylık kotanız fazla gidiyorsa şifrenizi güvenlik amacıyla değiştiriniz.

modem şifresi nasıl değişir ile ilgili görsel sonucu

Çözüm çok basit arkadaşlar aşağıda yazmış olduğum ADIMLARI sırasına göre takip ederek 5 dk sürmeden çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

1.ADIM

Öncelikle modemimize bağlanıyoruz. Modeme bağlanmak için internet tarayıcınıza modemin ip’sini yazmanız gerekiyor.
Muhtemel modem ip adresleri:

192.168.1.1

192.168.1.2

192.168.2.1

Bu 3 ip'den biri sizin modem arayüzünüze ulaşmanızı sağlayacaktır , tek tek deneyiniz. Modem arayüzünüzü bulduysanız 2. adımdam devam edelim.

modem şifresi nasıl değişir ile ilgili görsel sonucu

2.ADIM
 Kullandığınız internet sağlayıcınız TTNET ise ;

 Modem şifrenizi daha önce hiç değiştirmediyseniz

 Modem arayüzüne ulaşmak için gerekli olan Kullanıcı Adı:admin    Şifre:ttnet  yazarak giriş yapabilirsiniz.Giriş yapmaz ise şifre alanını boş bırakıp kullanıcı adı kısmına admin yazıp deneyiniz.

Modem şifrenizi daha önce değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız 

Modemin arkasındaki reset tuşu (toplu iğne ucu ile kolayca 5-10 saniye basılı tutup resetleyebilirsiniz) ile modemi resetleyiniz.Modemi resetlediyseniz artık modem arayüzüne ulaşmak için gerekli olan Kullanıcı Adı:admin    Şifre:ttnet  yazarak giriş yapabilirsiniz.Giriş yapmaz ise şifre alanını boş bırakıp kullanıcı adı kısmına admin yazıp deneyiniz.

3.ADIM

Modeme giriş yaptıysanız;
Şimdi ise Kablosuz yazan menüyü bulunuz ve tıklayınız sonra kablosuz ağ ayarları yazısını göreceksiniz onada tıklayınız.
Artık modem adınız ve varolan şifreniz önünüzde burda modem adınızı ve şifrenizi değiştirip kaydettikten sonra wifi şifreniz değişmiş olacaktır.