Nokia'nın yenilenen 3310'u hepimizin ilgisini çekti, Android'li Nokia 3, 5 ve 6 ise gayet çekici görünüyor. Yeni dedikodulara göreyse Nokia, bu telefonlarla kalmayıp, eksikliğini hissettiğimiz amiral gemisini karşımıza çıkarmayı planlıyor.

HMD Global daha önce yaptığı açıklamada MWC 2017’de tanıtılan cihazların Nokia için bir başlangıç olduğunu ve yıl içerisinde yeni Nokia cihazların tanıtımının yapılacağını söylemişti. Duyurulacağı söylenen bu cihazlardan ikisi hakkında detaylar gün yüzüne çıktı. Orta-üst segmenti temsil edecek cihazların Qualcomm Snapdragon 660 işlemci kullanacağı belirtiliyor. İşlemci aynı olsa da cihazlar diğer özellikleriyle birbirinden ayrılıyor. Daha yüksek teknik özelliklere sahip olan modelde 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde ekran yer alırken diğerinde Full HD çözünürlükte ekran bulunuyor. Ayrıca cihazların arka kamerasının da birbirinden farklı olacağı söyleniyor fakat teknik olarak neler sunacakları henüz bilinmiyor. Tek bilinen ise cihazların bir tanesinde Carl Zeiss lens kullanılabileceği.

Metal çerçeveyle gelecek olan telefonların dar çerçevelere sahip olacağı ve yüksek ekran-gövde oranıyla dikkat çekeceği söyleniyor. Android 7.0 Nougat versiyon ile piyasaya sürülmesi beklenen cihazın şu sıralar test edildiği söylenirken detayların önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.