Ocak 2018 öğretmenlerin özür grubu atama sonuçları açıklandı

2018 yılının ilk yer değiştirme tayinleri öğretmenlerin özür grubu atamaları ile gerçekleşti. 2-8 Ocak 2018 tarihleri arasında birinci aşama başvurusu yapan öğretmenlerden başvurusu onaylananlar ikinci aşama tercih işlemlerini 11-17 Ocak 2018 tarihleri arasında yaptılar.

ÖZÜR GRUBU ATAMA SONUÇLARI

 

Öğretmenlerin özür grubu atama takvimi kapsamına 19.01.2018 tarihinde açıklanacağı belirtilen Ocak 2018 özür grubu atama sonuçları gün içerisinde başvuru yapan adaylar tarafından merakla beklenirken Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları gece saatlerinde açıkladı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2018 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Cangüvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme sonuçlarının atama MEB adresinden öğrenilebileceği belirtildi.

İKGM Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada özür grubu atama sonuçlarının açıklandığını belirtti ve “Arkadaşlar sabrınız için çok teşekkürler;özür atamaları yayımlandı…” dedi. 2018 Ocak ayı öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları20.01.2018 tarihinde 00:08 saatinde açıklanmış oldu.

 

2018 yılı Ocak ayı öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları için TIKLAYINIZ

özür grubu sonuç ekranı açıldı

TEBLİGAT VE İLİŞİK KESME

Ocak 2018 özür grubu atama yer değiştirme takvimi;

Atama Takvimi Ocak 2018

Özür grubundan ataması çıkan öğretmenler 22 Ocak 2018 Pazartesi gününden itibaren ilişik kesebilecekler. Ancak kararnamelerin 22 Ocak Pazartesi günü öğleden önce okullara gitmesinin zor olduğunu düşünüyoruz. Öğleden sonra kararnameler okullara ulaşacaktır. Özür grubundan yer değiştiren öğretmenler ara tatil dönemi boyunca ilişik kesebilirler, ilişik kestikten sonra ise yeni görev yerlerinde ilgili süreç dahilinde göreve başlayacaklar. Bu konularda daha detaylı bilgi edinmek isteyen öğretmen arkadaşlarımız kendileri için derlediğimiz aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirler.