ÖĞ-DER KISA FİLİM SENARYO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) tarafından düzenlenen 6. Kısa Film Senaryo Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle düzenlenen "Göç, hicret ve mülteciler" temalı ÖĞ-DER 6. Kısa Film Senaryo Yarışması'nın ödül töreni Başkent Öğretmenevi'nde yapıldı. Törenin ardından eğitim camiası, şube başkanları ve öğder üyelerine iftar yemeği verildi.

Törene, SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, İYFO Genel Başkanı Musa Budak, Eğitim Bir Sen Genel Başkan vekili Latif Selvi, Gn Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Milli Eğitim Bakanlığı Daire başkanları, Ankara MEM Teftiş Kurulu Başkanı, Öğder Şube Başkanları, EĞİTİM BİR SEN, AGD, MUSİDER temsilcileri ve öğretmenler katıldı


Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü törende yaptığı açılış konuşmada, son yıllarda çocukların ve gençlerin küçük yaşlarda kötü alışkanlıklar edindiklerini söyledi.


Gençlerin kötü alışkanlıklara sahip olmalarının nedenlerinin başında senaryosu hatalı TV dizilerin ve filmlerin geldiği görüşünü savunan Sürücü, topluma, sinemacılara ve gençlere örnek olmak için 6 senedir senaryo yarışması düzenlediklerini ifade etti.
Başkan Sürücü, yarışmada emeği geçen jüri üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti.

Yarışmada birinciliği Halil Bilir "Salgın", ikinciliği ŞeyhmusSarice "Meryem", üçüncülüğü Muhammed Emin Altınkaynak "Evi Olmayan Yaşadı" isimli eserleriyle elde etti.

İŞTE YARIŞMADA DERECEYE GİREN ESERLER VE YARIŞMA JURİÜYELERİ

Mustafa Yılmaz'ın "Sonbahar" ve Leyla Aydın Kara'nın "Keşke" konulu senaryoları da mansiyona layık görüldü.
Şuurlu Öğretmenler Derneği ÖĞ-DER’in düzenlediği Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün de desteklediği 6. Kısa Film Senaryo Yarışması’nda ödül alan isimler belli oldu.
Bu sene konusu ‘Göç, Hicret ve Mülteciler’ olarak belirlenen yarışmanın jüri başkanlığını MÜSİDER Genel Başkanı Arslan ATEŞ yaparken diğer isimlerde İbrahim DEMİRKAN, Seyid ÇOLAK, Harun KORKMAZ, Nizamettin KARS’tan oluştu.
Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda birinciliği “SALGIN” adlı eseriyle HALİL BİLİR aldı. İkinciliği “MERYEM” adlı eseriyle ŞEHMUS SARICE alırken üçüncülüğü ise “EVİ OLMAYAN YAŞADI” adlı eseriyle MUHAMMED EMİN ALTINKAYNAK aldı.