Şuurlu Öğretmenler Derneği aylık şube başkanlarında konuşan ÖĞ-DER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın zihniyet olarak batıya bağımlı olanların eğitim sistemini de batıcı anlayışla tanzim etmek zorunda olduklarını söyledi.

Aydın " Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza ve millî eğitim bakanımıza sesleniyoruz. Bırakın bu batının batıl düşüncelerini. Bin yıl olduğu gibi yeniden hakka dönelim “Yeni bir dünya” kuralım. Eğitimimizin adı gibi millî olmasının şartı Millî Görüş’e dönmekle olur."dedi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi

Mustafa AYDIN'IN BASIN AÇIKLAMASI TAM METNİ
İçinde bulunduğumuz üç ayları hepimizin uyanışına vesile olması niyazıyla konuşmama başlıyorum.
Talim ve Terbiyede iki yol vardır. 1. Peygamberlerin temsil ettiği ahlak ve maneviyat yolu, 2. İnkârcı zalimlerin temsil ettiği materyalizm yolu. Birinci yolu bugün Milli Görüş temsil ederken, ikinci yolu bütün kurum ve kuruluşları ile Batı temsil etmektedir.
Eğitimimizdeki temel mesele zihniyet meselesidir. Eğitimimiz bu bakımdan siyasi düşünceden bağımsız düşünülemez. Zihniyetimiz batıya bağlı ise hiç şüphesiz eğitiminiz de batıya bağlı olacaktır. Eğitimin rotasının değişmesi siyasi tercihimizin rotasının değişmesine bağlıdır.
Bu bakımdan Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza ve millî eğitim bakanımıza sesleniyoruz. Bırakın bu batının batıl düşüncelerini. Bin yıl olduğu gibi yeniden hakka dönelim “yeni bir dünya” kuralım. Eğitimimizin adı gibi millî olmasının şartı Millî Görüş’e dönmekle olur.
Geçtiğimiz günlerde Rize Pazar ilçesi Fen Lisesinde yaşanan bıçaklama olayı açıkça gösteriyor ki “Önce Ahlak ve Maneviyat” olmadan olmaz. Bizler İslamiyet’i doğru şekilde öğretmediğimizde, arkadaşını bıçaklayıp öldüren ruhen tatmin olmayan canavarlara dönüşen insanlar olacağı yaşanan acı tecrübelerle görülmektedir.
Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza ve millî eğitim bakanımıza sesleniyoruz. Bir an önce maneviyatsız eğitim yanlışından dönülmelidir. Bu vebal ile ahirete gitmek ise büyük bir hata olur.
Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir haberde MEB Sayın İsmet YILMAZ öğretmenlere 900 doların üzerinde ek ders ücreti verildiği ifade etmiş. Bu ifade gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın bakanımıza sesleniyoruz, kendilerinden randevu talebimizi iletiyoruz.
“Bu öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirme, dolar bazında yüzde 100’den fazlasına artırmamıza rağmen 400 dolardan 900 dolar üstüne çıkarttık. Ama inşallah Türkiye zenginleştikçe, Türkiye büyüdükçe öğretmenlerin de özlük haklarını iyileştirecektir” Bu bir itiraftır, olması gerektiği gibi ilerleme başarılamamıştır!
Sayın bakanımızın bu ifadesi bizlere Erbakan Hocamızın başbakanlığını hatırlattı gelir gelmez ilk 6 ay için %50 zam yaptı. Demek oluyor ki 6 ay 15 yıldan büyükmüş. Hala çalışanlara açlık sınırında bir asgari ücret verilmesiinsafa sığmaz. Öğretmen mutlu değil!
ÖĞ-DER olarak bu güne kadar çeşitli raporlar hazırladık, çok şükür. Son olarak bu güne kadar ihmal edilmiş bir konu OKUL MÜDÜRLERİ, okul müdürlerinin problemlerini raporlaştırdık. OKUL MÜDÜRLERİ PROBLEMLERİ ARAŞTIRMA RAPORU Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza ve millî eğitim bakanımız olmak üzere tüm ilgili bürokratlara, STK, sendikalar ve akademisyenlerimize iletilmektedir. Raporumuz ogder.org kurumsal sitemizde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Son olarak başta ülkemiz olmak üzere coğrafyamızda huzur, barış ve saadete her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kardeşliğimizi bozacak davranışlardan kaçınmanın zaruretini yeniden hatırlatıyor, hayırlı günler diliyoruz."dedi