ÖĞ-DER GENEL BAŞKANI SÜRÜCÜ'DEN

MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NA BİLGİSAYAR DAĞITIM TEPKİSİ

Türkiye'nin en büyük öğretmen derneği olan Şuurlu Öğretmenler Derneği - ÖĞ-DER'in Genel Başkanı Hamdi Sürücü Milli Eğitim Bakanlığı'nın bilgisayar dağıtımına farklı açıdan itiraz etti. Başkan Sürücü, Tabletleri sağlıklı dağıtamayan bakanlığa klavyeli tablet tepkisi gösterdi.

İŞTE MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NIN AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kodlama dersini başlattıklarını açıkladı. Yılmaz "Önümüzdeki dönem çocuklarımıza kodlama dersinin uygulamasını yapabilsinler diye tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarlar vermeyi planlıyoruz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Burdur’da kitap fuarı açılışına katıldı. Okullarda ikili eğitimi kaldırmaya karar verdiklerine değinen Yılmaz, derslik açığını en kısa sürede gidereceklerini söyledi.

Kodlama dersini başlattıklarına dikkati çeken Yılmaz, özetle şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönem çocuklarımıza kodlama dersinin uygulamasını yapabilsinler diye tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarlar vermeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönem meslek lisesi ve özel eğitim kurumlarını da bu kapsama alacağız. Dönemimizde 584 bin öğretmen ataması gerçekleştirdik. Bugün görev yapan her üç öğretmenden ikisi bizim dönemimizde atandı. Bu yıl 25 bin öğretmenin daha atamasını yapacağız. 600 binden fazlası bizim dönemimizde atanmış öğretmenlerimizle, evlatlarımıza daha iyi eğitim vereceğiz." 

Bu açıklama üzerinde ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü Sosyal Medya hesabı üzerinden açıklama yaptı ve tepkisini gösterdi.

İşte Genel Başkan Hamdi Sürücü'nün tepkisi

Tablet dağıtımını tamamlayamadan bilgisayar dağıtımı!

Zenginlemesi gerekenler mi var?

Öğrenciye klavyeli bilgisayar dağıtmaya gerek yok.

Okullarda yeterli bilgisayar verin

ve ders yükünü azaltıp araştırmaya zaman verin yeter.