Şuurlu Öğretmenler Derneği tarafından organize edilen bilgi yarışmasında İmam Hatip Liseleri kategorisinde 3 Temmuz İHL 1.oldu ve Finale yükseldi. 

Yarışmaya Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavılioğlu, Şube Müdürü Fahrettin İlter, Öğder Başkanı Abdullah İkinci, okul müdürleri, müdür yardımcıları, danaışman öğretmenler, her okuldan 3 yarışmacı katıldı.

Açılış Konuşması yapan Öğder Başkanı Abdullah İkinci: "Bugün İHL yarışmamiz 15 temmuz hain darbe girişimi sonrası fetoden teslim alınan şu anda Kız İHL olarak hizmet veren Şehit Hasan Yılmaz Kız İHL de yapıldı. Yarışmaya katılan başta Aziziye ilçe müdürümüz Nurullah Yavilioğlu beye, ilçe şube müdürümüz Fahrettin ilter beye, okul müdür ve yardımcılarımıza, Yarışmanın ev sahibi olan okul müdiresine, danışman öğretmenlerimize ve imam hatip gençliğimize teşekkür ediyorum. Yarışmayı organize eden fedakar yönetimimize, danışma Kurulu Bşk yardımcımız Mesut Yavuz Hocaya, Juri Heyetindeki değerli hocalarımıza

Yarışmada bir selamlama konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu: "Salih bir toplum için sağlam bilgi ile donatılmış bilinçli ve şuurlu bir İmam Hatip gençliğine ihtiyacımız var. Bu gün bu yarışmada yarışan tüm öğrencilere de başarılar diliyorum. Yarışmayı organize eden Öğdere teşekkür ediyorum."dedi.

Yarışmada Siyer ve Temel Dini Bilgiler konularından 20 soru soruldu. 17 soruya doğru cevap veren 3 Temmuz İmam Hatip Lisesi 1.oldu.

Yarışmanın sunucu ve yöneticiliğini Salih Ezgö yaparken açılış Kuranı Kerimini Merkez İHL Müzik Öğretmeni Fatih İnce okudu. Juri Üyeliklerini Sinan Akpınar, Harun Albayrak ve Müslim Ayhan yaptı. teknik heyette Taner Bağrıyanık, Selami Demirtaş ve Frat Güneş yer aldı. 

Yarışma sonunda tüm öğrencilere hediyeler verildi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar

Yarışmaya Rabia Hatun Kız İHL Müdürü Taner Kaya, Hasan Basri İHL Müdürü Savaş Atmaca, Ilıca İHL Müdürü Cemalettin Emeç, Hasan Yılmaz İHL Müdiresi Meryem Özgün, Merkez İHL Müdür Baş Yardımcısı Mesut Yavuz, Sezai Karakoç İHL Müdür Yardımcısı Lutfü Sulu da  katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Yarışmanın 1.sine Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu hediyelerini verdi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, iç mekan

BİLGİ YARIŞMASINDA 1.OLAN OKUL 3 TEMMUZ İMAM HATİP LİSELERİ

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve masa

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, düğün ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, iç mekan