Öğretmenlere MEB'den Bayram Müjdesi

Haberlerimiz etkisini gösterdi. Bu konuda 3 kez haber yaptık. Gündem oluştu. Şimdi MEB isteklere olumlu cevap verdi. 2. il içi ve il dışı tayin hakkı veriyor.

Bu arada Diplomaya bağlı Alan değişikliğine ve mazerette gidemeyenleri tekrar değerlendirmeye karar verdi.

HAYIRLI OLSUN.

MEB'İ ve gayretle çalışan yönetimini TÜRKİYE EĞİTİM PORTALI OLARAK TEBRİK EDİYORUZ.

Bayram arefesinde öğretmenlere ikinci kez il içi ve il dışı atama hakkı , özür grubunda il emri ve alan değişikliği hakkı veren Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve Müsteşarımız Yusuf Tekin Bey'i tebrik ediyoruz .

işte MEB'in basın açıklaması metni

Öğretmenlere mazerete bağlı, ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanınmıştır.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın onayıyla, öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi kapsamında; mazeret durumuna bağlı iller arası ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin durumu 5 Eylül tarihi itibarı ile yeniden değerlendirilecektir.

Öğretmenlerin ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları 8 - 12 Eylül tarihleri arasında alınacaktır.

Alanlar itibarı ile zorunluluk arz eden durumlar dikkate alınarak, öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ise 18 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacak ve sonuçlar 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilecektir. Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilişiklerini keserek yeni görev yerlerine başlayacaklardır.