Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) Devlet Personel Başkanlığı yeni elaman ilanı verdi. İlanda 10 adet uzman yardımcısı personel alımı yapılacağı belirtiliyor.

İlana göre;  Alınacak Personel  - 10 Uzman Yardımcısı Alım Yapılacak Alanlar - Matematik - İşletme, iktisat - İngilizce - Biyoloji - Türkçe - Bilişim - Fizik Genel Şartlar

 İlanda belirtilen 2015 ve 2016 KPSS Lisans sınavı sonuçları,Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren ilanda belirtilen fakültelerden mezun olmak, 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 48. maddesinde ki şartları taşımak, Personel alımları sınav ile yapılacağından, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını aşmamak,  - Devamlı olarak görev yapmasına engel olacak sağlık sorununun olmaması.

Başvuru Şekli - 2015 ve 2016 KPSS Lisans sınavlarında asgari puana sahip olan adaylar ÖSYM'den görev talebinde bulanacaklar. Adaylar ilan Resmi Gazetede yayımlandığından itibaren 25 Ekim 2016 tarihine kadar  " ais.osym.gov.tr " web adresinde yer alan sınav başvuru formunu doldurarak ilana internet ortamında başvuru yapacaklar.                                                              

Başvuru Tarihleri İlana başvurular 10 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olup 25 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir.

İlanı okumak için tıkla