TRT'nin yayınladığı tarihi dizide tarihi gerçekler göz önüne seriliyor.

Son bölümüyle yine izleyenleri tarihle buluşturan Payitaht Abdülhamid 10.bölüm fragmanı seyirci ile buluştu. TRT 1'in dönem dizisi olarak ekranlara getirdiği Payitaht Abdülhamid 10.bölümü tanıtımında yaşanan şok gelişme herkesi şaşırttı. Payitaht son bölümde, Sultan Abdülhamid büyük bir ihanet çemberinin içine girerken, Ömer için ise ölüm sesleri kapısında çoğalmaya başladı. Peki Abdülhamid yeni bölümünde neler olacak?

İngiliz Hariciyesinin planlarını oratya çıkaran 2.Abdulhamidin Kurtlarla dansı merakla izleniyor.

Tarihi diziler aslına uygun çekilirse tarihi şuur kaznadırmada fayadalı olduğu görülüyor.

İşte Abdülhamid'in kararı ve Payitaht Abdülhamid 10.bölüm fragmanı

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD 10.BÖLÜM FRAGMANI

 

Oyuncu kadrosunda Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer aldığı Payitaht Abdülhamid 10. bölüm 05 Mayıs cuma günü TRT 1 ekranlarında...

Payitaht Abdülhamid son bölümünde neler yaşandı?

Sultan Abdülhamid yine bir ihanet çemberinin tehdidi içinde. Şehzade Abdülkadir hakkında gelen silah jurnali üzerine, bir de Abdülkadir'in düşmana şifa olacak çiçeği almak üzere gelmesi, hainliğinin ihtimalini güçlendiriyor. Abdülhamid birçok ihanete şahitlik etmiş olsa da, oğlunun ihaneti karşısında zor bir sınavla yüzleşmek durumunda. Belki de bu güne kadarki en zor sınavı...

Ömer, büyük bir kumpasın kurbanı olmak üzere… Gözü dönmüş bir güruhun canını almak için kapıya dayanması, ölüm fısıltılarını beraberinde getiriyor. Hiram, Ömer'le olan intikam savaşında kazanmaya çok yakın. Ömer'in mutlak bir mucizeye ihtiyacı var. Theodor Herzl’in, attığı her adımda ensesinde nefesini hissettiği Abdülhamid’in gücü karşısında beklediği silahlara kavuşmasının bir tek yolu var.

Fakat Seniha da, Mahmud Paşa da diken üstündeler. Çünkü Makbule'nin kılına zarar gelse sorumlusu onlar olacak. Mahmud Paşa, bıçakladığı kıza sevecen bir baba olmak zorunda.

Sarayda bireysel menfaatlerini devletin menfaati üzerinde tutanların padişaha ve devlete yaşattıklarını göz önüne seriyor.