Ramazana ve oruç tutana saygılı olun diyen Cevat Akşit Hoca hedefte!

Yıllardır bildiklerini mertçe ve çekinmeden naif bir uslupla anlatan bir o kadar da anlatırken dikkatli kelimeler seçen Cevat Hoca'ya "Ramazan da oruçlulara saygılı olun" dediği için ve konuyu izah ederken de nükte yaptığı için sanal medya da saldırıyorlar. 

Dinine bağlı, milletini ve devletini seven nesiller yetiştirmek için ömrünü vakfeden, karıncayı incitmekten imtina eden ve toplumda saygın bir yeri olan Prof. Dr. Cevat Akşit hocaefendinin açıklamaları çarpıtılarak özellikle sosyal medya üzerinde algı operasyonları yapılmaya çalışılıyor.

İnsanlara dini sevdirmek, bildiklerini öğretmekten başka gayesi olmayan Cevat Akşit hocaefendiden rahatsız olanlar algı operasyonlarını körüklüyor.

CEVAT AKŞİT HOCAEFENDİ NE DEMİŞTİ?
Ramazan ayına özel olarak hazırlanan bir sahur programına davet edilen Cevat Akşit hocaefendi, Ramazan ayında oruç tutanlara saygı gösterilmesi için sokakta yiyip-içme konusunda izleyenleri hassasiyet göstermeleri konusunda uyardı, özel günleri sebebiyle oruç tutmayan kadınların da dışarıda yemek yememesi gerektiğini söyledi. Akşit, nüktedan üslubuyla "O hayızlı kadınlar da biz tutmuyoruz diye sokakta bir şey yiyemezler. Dayak yerler ha bak. Dinen dayak yerler. Gizli yesinler” dedi.

Cevat Akşit'in konuşmasının ilgili bölümü şöyle: "Biz kardeşlik görevimizi yapıyoruz. Biz elçiyiz, elçiye zeval olmaz. Oruç tutmasa bile müslüman adam, değil mi? Sokakta sigara içmemeli asla! Su içmemeli asla! Ramazana saygı önemli... Bunları yaparsa hocalar çok ağır söylüyor. Şimdi bunları söylemeyeyim, moralleri bozulur. Saygı duyması lazım oruç tutanlara ama adam kaldırıma çıkıyor, masayı kurduruyor... Adı da Ali, Hasan mesela... Ya müslüman, kardeşim. Hiç olmazsa şu veya bu sebeple gir içeride ye, Ramazana saygı çok önemli... O hayızlı kadınlar da oruç tutmuyoruz diye sokakta bir şeyler yiyemezeler, dayak yerler ha bak, dinen dayak yerler. Gizli yesinler içsinler."AYLİN NAZLIAKA RTÜK'E BAŞVURDU
Toplumsal bir tepki doğmaması için yapılan uyarıyı tehdit olarak göstermeye çalışanlara ayak uyduran eski CHP'li Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka RTÜK’ten programın incelenmesini istedi. Konuyla ilgili Üst Kurul’da rapor hazırlanacak.