Radyo, Arap işadamına satıldı

Radyonun yeni sahipleri Türkiye’de bir çok sektörde faaliyet gösteren arap iş adamları oldu. Radyonun 1 Aralık itibariyle Kuran Radyosu olarak yayınlarına devam edeceği öğrenildi. Gitassi Medya Yönetimi almış olduğu kararla Radyo Alaturka’nın yayın ağının genişletilmesi ve yatırım yapılması için Rock FM frekansını sattı.

mikrofon ile ilgili görsel sonucuRadyocular sitesinin haberine göre Gitassi Medya Yönetimi'nin almış olduğu karar neticesinde Rock FM frekansı Arap işadamlarına satıldı. 1 Aralık`tan itibaren 94.5 frekansı Kur`an yayınları yapacak. Rock FM`nin satılmasının nedeni "dinlenme oranının beklentileri karşılayamaması" olduğu belirtiliyor.

Gitassi Medya yaptığı açıklamada Rock FM`in internet üzerinden yayın yapmaya devam edeceğini açıkladı. Açıklamaya göre gruba ait Radyo Alaturka’nın çok yakında ulusal olarak yayınlarına devam edecek.

Rock FM, 2003 yılından bu yana İstanbul’da FM 94.5 frekansından ‘şehrin en iyi rock müziği’ sloganıyla yayın yapıyordu. Radyoda tüm gün boyunca mainstream, alternative, metal, punk ve rock klasiklerine yer veriliyordu.

Kaynak:radyocular.com