ANKARA'da Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen polis memuru Mert Altıntaş hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. 

Saldırgan Mert Altıntaş'ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında geçici görevle Diyarbakır'da olduğu öğrenildi. Altıntaş'a 2 gün izin veren dönemin Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kahraman Sezer'in ise darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklandığı belirtildi.

Saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın kimliğine dair dikkati çeken detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Polis memuru olduğu öğrenilen saldırganın 15 Temmuz darbe girişiminin hemen öncesinde iki günlüğüne izin aldığı öğrenildi. Saldırgana ilişkin incelemeler başlatılırken, FETÖ bağlantılarının bulunduğu iddia edildi. Bu kapsamda araştırma çalışmalarının başlatıldığı ve saldırganın FETÖ'yle bağlantısına dair güçlü bulguların bulunduğu öğrenildi.

Tekbir getirerek bağırdı ama,yakasında kuru kafa tarikatının rozeti var, kuru kafa tarikati siyonizme hizmet eden gizli bir örgüt olarak biliniyor,,bir dolarlarda aynı siyonizmin kimlik kartıdır, gizli araştırılacak bir durum yok, herşey açık siyonizm oynunu oynuyor...

Suikastçinin FETÖ'cü olduğuna dair 8 saptama

Sosyal Medyada çokça paylaşılan bu resimle ilgili olarak "Bu rozetin sonradan montajda olabileceği belirtiliyor. Böyle olsa da sonuçta "YAPTIĞI İŞLE" kime hizmet ettiği ortada.." yorumları yapılıyor.

kuru kafa tarikatı kim ile ilgili görsel sonucu

Sabah gazetesinde yer alan habere göre daha önce Today's Zaman'ın Ankara temsilciliğini yapan Abdullah Bozkurt, 3 gün önce Türkiye'deki elçilerin güvende olmadığına dair yazı yazmıştı. Diğer taraftan Rus Büyükelçi'ye suikast düzenleyen katilin de Abdullah Bozkurt'un evinde kaldığı tespit edildi.

Rus büyükelçisini vuran suikastçi Fetullahçı Terör Örgütü'nün en güçlü olduğu İzmir'deki Rüştü Ünsal Polis Okulu'ndan 2014 yılında mezun oldu. Mevlüt Mert Altıntaş, 2012 yılında polis meslek yüksek okulu sınavına kopya çekerek giren isimlerden.

POLİS HAKKINDA DİKKAT ÇEKEN 3 HUSUS

BİR: Haşhaş çekmişlere özgü bir donukluğu, körü körüne inanmışlara özgü bir özgüveni, arkadan vuranlara özgü bir sinsiliği var.

İKİ: Halep konusunda kafası bozulmuş bir radikal İslamcıdan ziyade... Halep konusunda kafası bozulmuş bir radikal İslamcı taklidi yapıyor gibi.

ÜÇ: Kullandığı terminolojiyi kesinlikle içselleştirmemiş: Ne Allahu ekber deyişi bir şeye benziyor ne de Arapça telaffuzu...

Kaos Suikastinde Karanlık Sorular

SUİKASTÇİ HAKKINDA SORULAR (Kaos Suikastinde Karanlık Sorular)

1-Abdülkadir Selvi Bugünkü yazısında ise “Suikastı düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş’ın iyi yetiştirilmiş olduğu anlaşılıyor. Sadece Türk-Rus ilişkilerinin en kritik aşamasında suikast düzenlemekle kalmıyor. Arapça olarak El Kaide ya da El Nusra imajı oluşturmaya özen gösteriyor…15 Temmuzda rapor alması, KPSS soruşturmasının şüphelisi ve Körfez Dershanesi çıkışlı olması suikastçin FETÖ bağlantısına yönelik ipuçları veriyor”  Abdülkadir Selvi’nin  CNNTürk’te El-Nusra’ya dikkat çekmesi yazısında ise bunun imaj oluşturmak için yapıldığı bir çelişki.  Selvi suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın “15 Temmuzda rapor alması, KPSS soruşturmasının şüphelisi ve Körfez Dershanesi çıkışlı” olması ile FETÖ bağlantısı kuruyor. Bu bilgilere göre suikastçı nasıl görevde kaldı. 15 Temmuz sonrası FETÖ soruşturmasında 10 bine yakın polisin ihraç edildiği bir yerde suikastçı görevine nasıl devam edebildi? Kimler bilinen geçmişine rağmen görevden ihracını engelledi?

2-Reuters haber ajansına konuşan iki Türk güvenlik kaynağı, Rus büyükelçiyi öldüren silahlı kişinin polis memuru olduğunu ancak aktif görevde olmadığını söyledi. Oysa suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş halen aktif görevdeydi. 2 Türk güvenlik kaynağı neden böyle bir manipülasyon yaptı ve aktif görevde olmadığını söyledi..

3-Suikatçi  polis kimliğiyle içeri giriyor. Sergi alanının güvenlik görevlisi böyle söylüyor. OHAL ile birlikte belediyeler bu tip etkinlikleri 10 gün önceden Emniyet’e bildirmek zorunda. Bu bildirimden sonra Emniyet de belediyeye etkinlikte hangi polislerin görev alacağını ismen söylüyor. Bu durumda suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş resmen görevlendirildi mi?

4-Suikast anında olay yerinde olan muhabirler saldırgan polisin önce havaya sonra büyükelçiye ateş ettiğini sonra da sergi alanında bulunan herkesi dışarı çıkardığını söylüyor. Yani suikastçı polisin elinde hiçbir rehine yoktu. Bu durumda neden sağ ele geçirilmedi?

5-Sputnik’te yer alan habere göre: Rus Büyükelçi Karlov’u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş’ın Tayyip Erdoğan’ın Aralık 2014 Konya ve 1 Şubat 2015 Bursa seyahatlerinde de görevde olduğu belirlendi. Erdoğan’ın gezilerinde yer alan polislerin tüm geçmişleri ve ilişkileri didik didik edilirken suikastçinin şimdi açıklanan Fethulahçı geçmişi( KPSS soruşturmasının şüphelisi ve Aydın Söke Özel Körfez Dershanesi) neden gözardı edildi. Suikastçı Altınbaş’ın mezun olduğu İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu, FETÖ kalesi olarak biliniyordu. 2014’te ilk görevden almalar bu okulda yaşanmıştı.

6-Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastın her anına tanıklık eden Hürriyet muhabiri Haşim Kılıç, sergi alanında bulunan herkesin dışarı çıktığını ve 10 dakika sonra polislerin geldiğini söylüyor ve ekliyor” Olaydan yaklaşık 10 dakika sonra bölgeye çok sayıda ambulans ve polis geldi. Binanın önüne bir kaç dakika sonra da Özel Harekat polisleri geldi. Sonra içeriden yoğun silah sesleri gelmeye başladı. Saldırganın ilk silah atışı ve binadan gelen son silah sesi arasında yaklaşık 40 dakika vardı” diyor. Özel Harekat geldikten sonra yoğun silah sesi geliyor. Özel hareket bir çatışma yaşadı mı yoksa direkt öldürme amaçlı mı operasyon yaptı?

7-Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek saldırıda sıcağı sıcağına saldıranın polis ve FETÖCÜ olduğunu yazdı. Sloganların ise algı yönetimi olduğunu yazdı. Melih Gökçek daha her şey çok belirsiz iken bu bilgilere nasıl ulaştı? Gökçek’e bu bilgileri verenler daha önce bu kişi konusunda yetkili makamlara uyarıda bulundu mu? Fetö geçmişine o bile bu kadar kolay ulaşıyorsa suikastçı nasıl görevde kaldı sorusu daha da anlam kazanıyor. Neden El Nusra ısrarla yok sayılıyor?

8-Katil polis Mevlüt Mert Altındaş, suikast sırasında El Kaide ve El Nusra’nın propaganda videolarında sıkça kullandığı marşı söylüyor.. El Nusra geçmişi ve bağlantısı soruşturulacak mı? Melih Gökçek’in dediği gibi algı olarak mı bakılacak?

9-Cem Küçük Habertürk’te “bu tetiği çeken alçak Mert Altıntaş net FETÖCÜ” dedi. Sunucu Didem Yılmaz’ın “siz kimliğini söylediniz ama resmi makamlardan bilgi gelmedi” diyor. Cem Küçük “Ben söylüyorum, adı Mert Altıntaş bu polisin. Bu Mert Altıntaş denen polis net FETÖCÜ” diye ekliyor. Resmi açıklama olmadan bu bilgiye ulaşıldığına göre FETÖ geçmişi net olarak biliniyor ve suikastçının neden hala görevde olduğu, neden takip edilmediği sorusu bir kez daha yanıtsız kalıyor.