SAADET PARTİSİ'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM?

Son günlerin flaş ismi olan yaptığı açıklamalarla kamuoyunda çok takip edilen Saadet Partisi'nin Genel Başkanının yaptığı her açıklamayı yüzbinler takipediyor.

Twitter ve Facebook hesaplarından yüz binlere hitap eden Başkan Karamollaoğlu gençlik tarafından da sıkı takip ediliyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanlığı seçimi için partisinin göstereceği aday hakkında yönelik olarak 4- 5 isim üzerinde durduklarını ifade ederek kampanyalarını kuvvetler ayrılığının yeniden tesis edilmesi üzerine kuracaklarını belirtti.

Söz konusu Saat Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Karar Gazetesi'nde ziyaretlerde bulundu. Parti Lideri Karamollaoğlu Cumhurbaşkanlığı seçimi için partisinin göstereceği adaya yönelik olarak net olarak 4- 5 isim üzerinde durduklarını belirtti.

Bu konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada ise; Başbakanlık sistemi kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırmış durumdadır. Kampanyalarımızı kuvvetler ayrılığının yeniden tesis edilmesi için kuracağız. Aslına bakılacak olurssa ABD Başkanlık sistemi en iyi parlamenter sistem olarak göze çarpıyor. Türkiye'deki mevcut durum, Avrupa'daki başkanlık sistemleri gibi parlamentonun gücünü sınırlamakta" ddi.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu partisinin kongrelerine yönelik olarak Anadolu'da yaptığı temaslarda halktan en çok adalet ve ekonomik düzene yönelik olarak yolsuzluk şikayetleri aldıklarını sözlerine ekledi.

Dış politika konusunda ise Türkiye'nin ABD ve Avrupa Devletleriyle yaptığı ittifaklara alternatifler üretmesi gerektiğini belirten SP Lideri; "Endonezyanın yanı sıra, Malezya, Pakistan, Mısır gibi ülkelerle işbirliği güçlendirilmelidir" ifadelerini kullandı.

Etiketler: SP   SAADET   SAADET   SAADETPARTİSİ