Saçlarınızın Beyazlaşmasını Yavaşlatmak İçin Yapmanız gerekenler
Saçlarınızın erken beyazlamasından şikayetçiyseniz yazımızı okuyunuz. Saçlarınız 30 yaşına gelmeden beyazladıysa ve hızla yayılıyorsa. Bunu bir şeylere bağlamak yerine buna engel olabilirsiniz.

Saçlarınızın Erken Beyazlamasının Nedenleri?
Saç hücrelerinde ki melanin denilen pigmentin artık yenilenmemesinden dolayı saçlarınız beyazlar. Yapılan araştırmalara göre ortalama 45 yaşında saçlarınızın beyazlaması gerekir.
Aşırı şekilde stresli olmak, Genetik baskınlık, Zayıf beslenme ve b12 vitamini eksikliği,sigara alkol uyku bozuklukları saçların erken beyazlamasının bir kaç nedeni.
Peki bu erken beyazlamanın önüne nasıl geçeriz. Ya da bunun doğal bir çözümü yok mu? işte bu soruların cevabı

Soğan
Soğan sağlık ve güzellik açısından sayısız faydaya sahiptir, bunu içeriğindeki yüksek oranda besleyici özelliklerine borçludur. Erken saç beyazlamasını yavaşlatmak için soğan doğrudan saç derisine uygulanabilir.

SOĞAN ile ilgili görsel sonucu

Avokado
Bu süper nemlendirici meyve parlak saçlar ve erken yaşlanmayı önlemek için bire birdir. Avokado mineraller, yağlı asitler ve saç sağlığı için gerekli olan E vitaminin rejeneratif özelliklerini taşır

Avokado ile ilgili görsel sonucu

Ceviz yaprakları
Beyaz saçları saklar ve kimyasal malzemelerdeki gibi olumsuz yan etkiler olmadan görünümlerini azaltır.Ağacın yaprakları junglona olarak bilinen bir madde içerir, bu kozmetik endüstrisinde de kullanılan doğal bir renklendiricidir. Ceviz yapraklarından bir çay yapın ve saçlarınıza uygulamadan önce 15 dakika soğutun.

Ceviz yaprakları ile ilgili görsel sonucu

 

Biberiye
Bu bitki saç bakımı için çok popülerdir çünkü saç uzamasını teşvik eder ve saçın doğal rengini korumasına yardımcı olur. Biberiye yüksek oranda kafeik ve biberiye asitleri, beyazlarla doğrudan savaşan antioksidanlar içerir.

Biberiye ile ilgili görsel sonucu

1/4 bardak biberiye
1/4 bardak adaçayı
2 bardak su (400 ml)
Nasıl hazırlayacaksınız?
Suyu kaynama noktasına getirin ve şifalı bitkileri ekleyin. Saçlarınıza ve saç derinize uygulamadan önce bütün gece bekletin.

Siyah Çay: Siyah çay erken grileşen saçlar için en iyisidir. 2 yemek çay yaprağını kaynamış suda demleyin ve oda sıcaklığında soğutun. Saçlarınıza uygulayın ve 1 saat sonra şampuan kullanmadan soğuk suyla durulayın.

siyah çay ile ilgili görsel sonucu

Adaçayı: Adaçayı da grileşmeye başlayan saçlar için ve doğal saç renginin geri kazanılması için son derece etkilidir. Adaçayı yapraklarını suda kaynatın ve soğuduktan sonra sprey şişesine doldurup saçınıza uygulayın. Saçlarınızı yaklaşık 2 saat sonra sabun ya da şampuanınızla yıkayıp durulayın. Birkaç hafta kullandıktan sonra gözle görülebilir farklılığı hissedeceksiniz.

Adaçayı: ile ilgili görsel sonucu