24 Haziran'da seçime girecek olan partiler, ülke çapında hazırlıklarını tamamlayarak sahaya inerken, Erzurum'da da partilere aday adaylık için müracaatlar beklenenin üstünde çıktı.

141 başvuru ile rekor kıran Ak Parti hafta sonu temayüle gitti.  6 isim belli oldu. Kamuoyuna sızan bilgilerde Selami Altunok önde. İYİ Parti ise bugüne kadar 20'yi bulan aday adayı başvurusu ile iddialı olarak hazırlanırken, Saadet Partisi de 15 aday adayı ile dikkati çekiyor. Ayrıca Saadette genç adaylarda ön planda.

Cumhurbaşkanlığı adayları için Erzurum'da imzaya koşan İyi Parti ve Saadet Partisi seçmenlerinin tahminlerden çok oluşu, önümüzdeki günlerde kentte siyaset ateşinin hızla yükseleceğinin göstergesi olarak görülmekte.

Seçim hazırlıklarına hız veren parti teşkilatları, kendilerini anlatmak için esnaf ziyaretlerine başladı. 

AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, bu kez de ülke genelinde ve kentte zaferle çıkacağız, derken 207 bin imza toplayan İyi Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu, tüm inanç ve güvenimizle hazırız, Erzurum sürpriz yapacak, diyor.

Temel Karamollaoğlu ile hızlı bir yükseliş trendi yakalayan Cumhurbaşkanlığı adaylığında gerekli olan 100 bin imzayı kısa sürede geçip 135 bin imzaya ulaşan Saadet Partisi'nde İl Başkanı Faik Çalık ise bu seçim başka olacak diyor.

MHP'de 19 aday adayı başvurusu olduğu belirtiliyor. 1.sıranın son kongrede Genel Başkan Yardımcısı olan Kamil Aydın olduğuna kesin gözü ile bakılıyor.

Gerçekten bu seçim Türkiyede olduğu gibi Erzurum'da da farklı olacak.