Kanal D ekranlarında dün akşam ilk bölümü yayınlanan 'Mehmet-Bir Cihan Fatihi' dizisindeki bazı sahneler, izleyicilerin tepkisine neden oldu.

Dizi, sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. 

Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'İ oynadığı dizinin ilk bölümü yayınlandı. Görüntülerde, ünlü oyuncu Kenan İmizarlıoğlu'nun Osmanlı tuğralı yüzüğüyle yer aldığı dizinin ilk afişi izleyiciler tarafından tepki ile karşılandı. İzleyicilerin şimdiden tepkisini çektiği ''Mehmed: Bir Cihan Fatihi'' dizisi yayın hayatına tartışmalı bir giriş yaparak en çok konuşulanlar listesinde ilk sıralarda yerini aldı.

Diziye tepki büyük.Kadınların giyisilerinin Osmanlı dönemi kadın giysileri ile alakasının olmadığı, dizide çok dekolte giyimle Osmanlı kadınlarına hakaret edildiği belirtiliyor.

Osmanlı sarayı Venedik Sarayı'na benzetildiği belirtiliyor. Fatih Sultan Mehmed'in hikayesinin konu alındığı dizide geçen replikler ve kadın oyuncuların dekoltesi ilk bölümde tepkilere yol açtı. 

mehmed

Bir diğer tepki çeken sahne ise Mara Hatun’un Edirne’ye gitmek için yola çıkan Sultan Mehmed’e "Tanrı sizi korusun" dediği sahne oldu. Bu sahne de sosyal medyada dizinin tepki çekmesine neden oldu.

Bir Tepkide Osmanlı şehzadesinden geldi.

İşte açıklaması

Şehzade Abdülhamid Kayıhan OSMANOĞLU'nun "Mehmed Bir Cihan Fatihi" isimli dizi hakkında açıklamaları...

Kıymetli Dostlarım!

Malumunuz yeni bir dizi başladı. Mehmed Bir Cihan Fatihi isminde.

Kıyafetleri, konuşmaları, olayları, kısaca hiçbir şeyi anlattığını iddia ettiği döneme ait olmayan “dönem” dizisi daha ilk bölümünde niyetini belli etti.

Osmanlı’ya zerre miskal muhabbeti olmayanların elinde şanlı tarihimizin oyuncak yapılmasına itiraz ettiğimizi ifade etmek isterim. Ne yazık ki ülkemizde bu işi hakkı ile yapabilecek kapasitede kimse yok demek durumundayız. Bir tarafta muhafazakar olduğunu söyleyen ama yaptıkları işler ilkokul müsameresinden öteye geçmeyen diziler, bir tarafta da İslam ve ümmet düşmanı olanların yalan yanlış uydurmaları… Hepimizin ortak mirası ve hafızası olan Osmanlı sahipsiz değildir. Bunu her defasında hatırlatmaktan geri duymayacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

Selam ve dua ile vesselâm!

ŞEHZÂDE ABDÜLHAMİD KAYIHAN OSMANOĞLU

KANAL D DE MEHMET TARİH DİZİSİ TEPKİ, ile ilgili görsel sonucu

işte sosyal medya tepkileri