Amiretmiştiral’ın tuzağına düşen Ömer’in kurtulup kurtulmayacağı cevap bulacak… Ömer’e Tuzak Olaylar büyümüş, devrimci solcu

.

Ömer hapisten çıkar çıkmaz kendini yine ateşin içinde bulmuştur. Işık, bir bahaneyle Ömer’i tuzağa çekmiş, Amiral’in namlusunun ucuna hedef yapmıştır. En doğru zamanı bekleyen Amiral o anın geldiğini düşündüğünde tetiğe basar. O anda hiç beklenmedik bir olay gerçekleşir… Asker Üniversitede Üniversitenin içinde ise devrimcilerin işgali devam etmektedir. Rehineler arasında bulunan Asım’ın ise boyun eymeye hiç niyeti yoktur.

Solculardan ele geçirdiği silahı Sedat’ın başına dayar. Bu sırada, üniversiteyi askerler basar. Cemil Ateş askerlerin karşısına dikilir ve kışlalarına geri dönmelerini ister. Komutanın emriyle askerler silahlarını çeker ve polislere doğrultur. Darbe Deşifre Oluyor Artık iş çığrından çıkmış, darbe ortamına zemin hazırlanmış, sokaklar ateşe verilmiştir.

Askerin içindeki bazı güçler hareket geçirilmiş, gizli gizli darbe toplantıları yapılmaya başlanmıştır. Kaşıyaralı’ya Teklif Amiral, hapisten çıkamayan Kaşıyaralı’ya reddedemeyeceği bir teklifte bulunur. Kaşıyaralı bu cazip tekliften memnundur; çünkü bu sayede bir taşla iki kuş vuracaktır.

Özel Haber:Erzurumsayfasi.com