Son günlerde yıldızı hızla parlayan tüm partilerin ilgi odağı haline gelen Saadet Partisi ittifak önerilerine mesafeli durarak farklı bir duruş ortaya koyuyor. Toplum nazarında konuşmaları büyük oranda takip edilen yaptğı beyanelar yüzbinler izlenen Karamollaoğlu partisini bir anda ilgi odağı yapmayı başardı. Basın ve medya kuruluşları SP Liderinin peşinde koşturuyor. Yaptığı açıklamalar gündem oluyor.

Bugün bir basın kuruluşunda canlı yayına katılan dobra dobra konuştu. Farklı olduklarını farklı bir anlayışta olduklarını belirterek ittifakla ilgili görüşlerini ortaya koydu.

SP Lideri Temel Karamollaoğlu, bir TV kanalında seçim ittifakı konusunda yaptığı açıklamalarda Farklı bir vizyona sahip olduklarını ifade eden Karamollaoğlu, şöyle dedi: "Biz ilkeler üzerinde mutabakat sağlayabilirsek, ki bu herkesin sağlayabileceği mutabakat, ben iktidar partisinin de bunu sağlayabileceğini düşünüyorum. Başkanlık sisteminin sorgulanabilmesi lazım." 

İTTİFAK ŞARTLARI

İktidar ve muhalefetle dirsek temaslarının devam edeceğini söyleyen Karamollaoğlu, "Biz prensiplerin üzerinde duruyoruz. dinihaber.com İttifak olabilir, bütün politikalar değişir, o zaman olur. Ama buna razı olur mu iktidar? Biz bu değişiklik olmadan Türkiye'nin düze çıkabileceğine inanmıyoruz" dedi.

Karamollaoğlu, "Adaletin tesisi, hukukun üstün tutulması, insanların haklarını arayabileceği ortamın sağlanması, ekonomide yolsuzluklarla, israfla mücadele çok önemli" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: AA