Rezalet: Çanakkale'de şehit olan Filistinliler, devlet sitesinde 'İsrail vatandaşı' olarak gösteriliyor

"ÇANAKKALE ÇARPSIN SİZİ"

Çanakkale de şehit olan Filistinlilerin isminin önüne memleketi olarak İsrail yazılmış.
Devletin resmi sitesi üstelik. Çanakkale ilgili bir devlet sitesi olan Milli Parklar Genel Müdürlüğü sitesinde Kudüs'ten gelip de burada şehit düşenleri İsrailli diye yazmış...

Söz konusu durum Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nın internet sitesinde yer alıyor.

Üç sayfa halinde 105 şehidin isminin yer aldığı listede şehitlerin hepsinin künyesinde İsrail yazıyor. Kahredecek türden olan bilgiye göre o dönemde halen Osmanlı toprağı olan Filistin’den Çanakkale’ye gelip şehit olanların künyelerinde Ortadoğu’nun işgalcisi İsrail’in yazması şehitlerin kemiklerini sızlattı.”

Haberi okuyan vatabndaşlar tyoğun tepki gösterdi.

Tepkilerden örnekler:
"Allah size bildiği gibi davransın.
O şehitlerin cesetleri üzerinden İsraili temize mi çıkarmaya çalışıyorsunuz.
Çanakkale'de onları şehit edenler ve öldürenler Yahudi birlikleri ve paralarıydı...
Yahudiler İngiliz saflarında bize karşı savaşırken, Kudüs'ten, Şam'dan Araplar bizim yanımızdaydı ve kanları bizim kanımıza karıştı...
Ulan salaklar! O zaman İsrail mi vardı? Yarın İngilizler Kudüs'ü işgal etse bu kişilerin isimlerinin karşılığında İngiltere mi yazacağız?
Filistinli demek çok mu zor?
Aslında en doğrusu Osmanlı Vatandaşı demeleri gerekirdi. Çünkü o zamanlar Osmanlı toprağıydı burası. Osmanlı Devleti'nin Filistin bölgesinden" şeklinde çok sayıda tepki var.

 

Otomatik alternatif metin yok.