KYK burs başvuru sonuçları için heyecan dorukta. Binlerce aday büyük umutlarla KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanması bekliyor. ÖSYM'den ise henüz konu ile alakalı resmi bir açıklama yapılmadı. KYK burs başvuru sonuçlarının önümüzdeki birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN SONUÇLANACAK?

2016 - 2017 yılı eğitim öğretim dönemi içinde başlayan KYK burs başvuru sonuçlarının gelen son dakika haberle birlikte Aralık ayı içerisinde içerisinde açıklanması bekleniyor. Kredi Yurtlar Kurumu konuyla ilgili resmi açıklama yapması halinde tüm gelişmeleri www.erzurumsayfasi.com'dan takip edebilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

KYK bursu ve kredi sonuçları, kurumun sonuç sayfası ve e-devlet sistemiyle aynı anda kyk.gsb.gov.tr'den açıklanacaktır. Adaylar sonuçlara TC kimlik ve kimlik bilgileri ile kurumun internet sitesinden takip edebilecek.

KYK BURSUNDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

DGS İLE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLER İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

2016-2017 Öğretim yılında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yurt içinde veyea K.K.T.C'nde bir üniversiteye yerleştirilen öğrenciler için burs ve öğrenim kredisi başvuruları başladı. Öğrenciler 28 Ekim saat 23.59'a kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Burstan yararlanacak öğrenciler,

- Ön lisans öğrencileri,
- Lisans öğrencileri,
- Açık Öğretim öğrencilerinden sadece önceliğe sahip öğrenciler,( şehit çocuğu/kardeşi , gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
- İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)
- Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
- ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler,
- Amatör Milli Sporcu belgesine sahip olan öğrenciler,
burstan yararlanabilmektedir.