Facebook, Youtube, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya siteleri ile WhatsApp‘a erişim engelinin ne zaman kaldırılacağı konusunda açıklama Başbakan Binali Yıldırım‘dan geldi!

4 Kasım cuma gününün ilk saatleriyle birlikte HDP eş başkanları ile milletvekilleri, haklarındaki fezlekeler nedeniyle savcılıklara ifade vermeye gitmedikleri için gözaltına alındı. HDP gözaltıları ile paralel olarak internette yavaşlama ve sosyal medya sitelerine erişim engeli getirildi. Facebook, Youtube, Twitter ve Instagram gibi sitelere erişim engeli gelirken, mesajlaşma uygulaması WhatsApp da bu engelden nasibini aldı. Peki sosyal medya siteleri ne zaman açılacak? Konuyla ilgili açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi.sosyal medya ne zaman açılacak ile ilgili görsel sonucu

Sosyal medya siteleri ne zaman açılacak?

Başbakan Binali Yıldırım, HDP’lilerin gözaltına alınmasıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım, bir gazetecinin internette yavaşlama ve sosyal ağlara erişim engeli olup olmadığıyla ilgili soruyu, “Güvenlik açısından zaman zaman bu  tip tedbirlere başvurulabilir, bunlar geçici tedbirlerdir, tehlike bertaraf  edildikten sonra her şey normale döner.” sözleriyle yanıtladı. Başbakan’ın açıklamasına göre, sosyal medya sitelerine erişim engelinin, HDP’lilerin durumlarının netleşmesinden sonra kaldırılması bekleniyor. Gözaltına alınan tüm HDP’lilerin ifadeleri tamamlandıktan sonra savcılıkların kararına göre tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilenler ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılanlar var. Önümüzdeki saatlerde tüm ifadeler ve sevkler tamamlandıktan sonra sosyal medya sitelerinin normale dönmesi bekleniyor.