SP KÜRT SEÇMENİNİN 1.TERCİHİ OLMA YOLUNDA
 
Son günlerin flaş çıkışlarını yapan, kamuoyunda çıkışları ile büyük beğeni toplayan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, partisinin Kürt sorununa ilişkin çözüm önerilerini Diyarbakır'da açıklayacağını söyledi.
 
Konu ile ilgili haber Hurriyet Gazetesinde de 9 Mayıs'ta yayımlandı.
 

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını isteyen Karamollaoğlu, HÜDA PAR'lı bazı isimlerin SP listelerinde yer alabileceğini de açıkladı.

ANADİLDE EĞİTİM SÖZÜ

Kürt seçmenin büyük teveccühünü kazanan Saadet Partisi seçmenin yıllardır süren sorunlarına çözüm için rapor açıklayacak. Geçmişte kürt bölgelerinden büyük çapta oy alan Saadet partisi son çıkışları ile kürt seçmenin gözdesi haline geldi. Bölgede sürekli halkla ilişkiler çalışması yapan Saadet Partisi bölge halkı ile iletişime ve sorunların çözümüne yönelik cesur adımlar atıyor. Millet ittifakı ilede baraj sorununu ortadan kaldıran kendi amblemi ile seçime giren Saadet Partisine tüm vatandaşlar baraj sorunu yaşamadan oy verecekler.

Bölge Halkı Saadet Partisine yöneliyor.

Bölgede PKK ile irtibatı olmayan Ak Partiye'de oy vermeyecek kitle saadet Partisine kaymış durumda. MHP ile Ak partinin ittifakına kızan dindar kürtler şimdi bölgede yaygın olarak saadeti destekliyor. Birçok vatandaş tercihini açıkça söylemesede seçimde sandıkalrıdan Saadet Partisi 1. parti çıkacak gibi görünüyor.

Sp Lideri Karamollaoğlu, dün kahvaltıda bir araya geldiği gazetecilere, "Anadilde eğitim meşru bir haktır. Bu hakkın verilmesinde bir mahsur yok, ama bir resmi dil de vardır" dedi. Demirtaş'ı ziyaret edip etmeyeceğine ilişkin, "Elbette bu yapılabilir. Sayın Muharrem İnce'nin ziyaretini kastetmiyorum ama şov mahiyetinde işi ele almayı benimsemiyorum" diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: "Demirtaş'ın madem ki aday olmasında bir engel yok, o halde tutukluluk halinin sona ermesi gerekir. İnşallah çıkar, biz de gider geçmiş olsun deriz. Tutukluluk bir tedbirdir. Ancak siyasetçiler ve basın mensupları için uygulanmaması gereken bir tedbirdir. Temennim, Demirtaş'ın kısa zamanda tahliye edilmesidir. Bu, iktidar açısından da bir erdem olarak değerlendirilir. Bunu ümitle bekliyorum."

GÜNDEME GELEBİLİR

Karamollaoğlu, HÜDA PAR ile ortaklığa ilişkin de, "Şu ana kadarki görüşmelerimizde gündeme gelmedi, ama istişarelerimizde gündeme gelebilir, onlara meyledenlerden isimler de listelerde yer alabilir" bilgisini verdi.

Etiketler: sp   hüdapar   çıkışı