Belediyeler salonlarını vermiyor ama Kültür Bakanlığı seyrediyor! Vatandaş tepkisini sosyal medya da yoğun gösteriyor. "Milletin değerleriyle alay eden bu filimler yasaklanmalı" diye yoğun tepkiler var. "Milletimiz bu ve bu benzeri filimlere itibar etmesin" ve "devletimiz bu filimlere ahlaki sınır getirsin" deniliyor. İsteyen istediği değerle alay etmesin. Benzer tepkiler "Recep İvedik 5" içinde geçerli. Her türlü ahlaksızlığı ve küfrü barındıran bu filimler kimlerden destek görüyor.

Şarkıcılıktan yönetmenliğe geçen Mahsun Kırmızıgül, 'New York'ta Beş Minare' ve 'Mucize' gibi filmleriyle "FETÖ terör örgütü elebaşı Gülen'in propagandasını yapmıştı." diye eleştiriliyor. Mahsun Kırmızıgül, "FETÖ'yle yakınlaşmasının" ardından kariyerinin başında mesafeli yaklaştığı PKK'ya "destek vermeye çalışan" açıklamalar yapmıştı. Mahsun Kırmızıgül, Hendek operasyonunda bölgedeki Kürtlerin hayatını felç eden terör örgütü PKK’yı değil devleti suçlamıştı. Önceki filmlerinde "FETÖ ve dinlerarası diyalog propagandası" yapan Mahsun Kırmızıgül, yeni filmi Vezir Parmağı'nda "hedefe şalvarlı, cübbeli insanları koyduğu" gerekçesiyşe sosyal medaya da yoğun eleştiriliyor.

HENDEKÇİ TERÖRİSTLERE CESARET VERMİŞTİ Mahsun Kırmızıgül, Güneydoğu'da bazı bölgelerde terör örgütü tarafından kazılan hendeklere, asker ve polislerimizin genç yaşında toprağa düşmesine tepki dahi göstermemiş, terörle mücadeleyi eleştirerek devletin Kürt çocuklarını katlettiğini ima etmiş ve büyük bir tepki toplamıştı.

işte olay twetler

Mahsun'un Vezir Parmağı filmi gişede hüsrana uğradı

İslam’la bağdaşmadığı iddia edilen Vezir Parmağı filminin 25 Ocak’ta yayına girmemesi ve kaldırılması için açılan kampanyaya 43 bin kişi imza attı Sırada islama hakaret mi?   Kırmızıgül’ün son filmi  ‘Vezir Parmağı’da farklı bir amaca hizmet ediyor. İslam’a hakaretlerle dolu olduğu iddia edilen filmin yayından kaldırılması için seyirciler sosyal medya üzerinden harekete geçti. Kampanyayı şu ana kadar 43 bin kişi imzaladı.  Change.org sitesinde düzenlenen imza kampanyasında “İçeriğinde şalvarlı, cübbelileri, çarşaflı hanımları iğrenç gösteriyorlar. İnsanlara kötü tanıtıyorlar. Dine saldırıdır. Mahsun Kırmızıgül’ü kınıyorum. Vezir Parmağı isimli filmin kalkmasını istiyorum” ifadeleri yer alıyor. Kampanyanın muhatapları ise RTÜK ve BİMER olarak belirlendi. 

‘Rezil filmi istemiyoruz' 

Fragmanı yayınlanan filmde Osmanlı, Kur’an’ı Kerim’de tarif edilen helak edilmiş kavimlere benzer resmediliyor. Ayrıca filmde Osmanlı İmparatorluğu adına hamalların savaşması da tartışma konusu oldu. Gelen tepkiler arasında dönemin en büyük ordularından birine sahip olan Osmanlı’nın ‘hamallardan’ oluşan bir orduya ihtiyacının olamayacağı, bu detayın sadece Osmanlı ordusunu zayıf göstermek amaçlı bir mesaj olduğu vurgulandı.

Sosyal medyada film için “İslami kıyafetler içerisinde, şalvar, cübbe, çarsaf vs kıyafetlerle kura çekiliyor. Kim kime çıkarsa birbirleriyle bir geceliğine birlikte olunuyor.” Mesajlarıyla imza kampanyasına destek çağrısı yapıldı.

Belediye yasak koydu

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Medya da reklamı gösterilen ve bizlerin milli manevi değerlerine ters olan ve ecdadımızla adeta dalga geçen sahneleri ve senaryosu olan Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı adlı filmi belediyemiz sinema salonunda kesinlikle ve kesinlikle gösterime girmeyecektir.

Bu ve benzeri örf adet gelenek görenek ve ahlaki hassasiyetlerimize ters filmler biz yönetimde olduğumuz sürece Develi Belediyesi Sinema Salonunda gösterime girmeyecektir" dedi. Mersin'in Anamur İlçe Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolde yer aldığı 'Vezir Parmağı' filminin ilçedeki sinemada oynatılmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

Mahsun Kırmızıgül'ün filmi olan 'Vezir Parmağı'na bir yasakta Anamur'dan!

Kayseri'nin Develi İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da belediyenin sinema salonunda filmin oynatılmayacağını duyurdu.

Mahsun Kırmızıgül'ün Beş Minare filminde dinlerarası diyalog reklamı yapılmıştı

 M.Kırmızıgül daha önce "New York'ta Beş Minare" isimli filmi Hollywoodvari aksiyon sahneleri ile Fethullah Güleni övdüğü gerekçesi ile çokça eleştirilmişti. "Hacı Gümüş karakteri ile SANKİ ''Fethullah Gülen''  canlandırılmış ve tabiki kendisi bir cemaat lideri, 5 vakit namazında niyazında, tam anlamıyla süper bir insan ve Müslüman olarak gösterilmişti. '' New York'ta Beş Minare''  adlı film, "tamamen bir Dinler arası diyalog" filmidir. "Bir propaganda filmidir." "Bir beyin yıkama filmidir. Bir zihin yönlendirme filmidir" diye çokça ağır eleştirilmişti.

Yine aynı filimde

''Hoca efendi, hanımın Hristiyan mı? '' 

Evet.

''Peki İslam' a ters değil mi bu?''diye sorulmuş

''Allah bir değil mi oğlum? Hangi dinden olursa olsun, maksat Allah'a yakın olmak değil mi? İnsanın günahı da sevabı da kendinedir. Hüküm ise bir tek O' ndandır.''  diye cevap verilmişti. Yine bir bölümünde '' Kilisedeki nikahımızdan sonra, camide imam nikahı kıyacağız.'' denilmişti.

Bunlarla FETÖ'nün üstlendiği Vatikan merkezli dinler arası diyalog reklamı yapılmıştı.

Şimdi Vezir Parmağı filmi içeriğinden dolayı iyice eleştirileceğe benziyor. Filmin İÇERİĞİNE VE GÖRÜNTÜLERE Birçok Sendika ve Dernekten de büyük tepki var. "Tarihi ve dini değerleri hafife alan" "komedi ve mizah adı altında tarihin ve islamın ruhuna ters" filmine gitmeme çağrısı hızla artıyor.

Filme Sosyal Medyadan tepkilerini bildiren Erzurumlular Belediyeye ve Başkan'a seslendiler

Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'e sesleniyoruz: Sayın Başkan! Bu rezalete Erzurum'da 'hayır' diyecek olan kişi sizsiniz. Değerlerimizin alaşağı edilmesine ve istismarına göç yummayınız!" dediler.