TOKİ- Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Erzurum-Palandöken Mal Meydanı 2.Etap Kentsel Yenileme Projesi kapsamında üretilecek 529 adet konut satışa sunulacaktır. 

Kentsel yenileme projeleri kapsamında çalışmalarına devam etmekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Erzurum Palandöken’de yer alan Mal Meydanı mevkiinde hayata geçirilecek olan 2. Etap kentsel yenileme projesi kapsamında yer alan 529 adet konut kuralı satış yöntemi ile satışa sunulacaktır.

mal meydanı toki konut satışı ile ilgili görsel sonucu

TOKi tarafından Kura ile satılacak konutların başvuruları T. Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri tarafından 13 Şubat – 10 Mart 2017 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Erzurum Palandöken Mal Meydanı civarında inşa edilecek olan kentsel yenileme projesi 2. Etap aşamasında satışa sunulacak konutların satış fiyatları 157 bin 086 TL ila 218 bin 338 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Söz konusu konut projesi kapsamında satışa sunulması planlanmakta olan konutlar 3 + 1 ve 4 + 1 şeklinde dizayn edildi.

Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan konutlar için başvuru aşamasında herhangi bir özel koşul bulunmamaktadır. Ancak TOKİ tarafından uygulanmakta olan genel koşullar geçerliliğini korumaktadır.

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Kendi adına eşi ve velayeti altındaki çocukları adına ülke sınırları içerisinde tapu kütüğüne tescilli herhangi bir mülkiyetin kayıtlı olmaması
  • Başvuru yapacak kişilerin geçmiş dönemler içerisinde Toplu Konut İdaresi bünyesinden konut satın almamış ya da konut kredisi kullanmamış olması gerekmektedir.

Bu gibi genel şartların sağlanması halinde başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Erzurum Palandöken Mal Meydanı mevkiinde hayata geçirilecek olan 2. Etap kentsel yenileme projesi kapsamında yer alan konutlara dair kura tarihi 24 Mart 2017 olarak açıklandı.