Yapılan Ödül Törenine Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp TAVLAŞOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü  Ercan YILDIZ, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, TUBİTAK Bölge Koordinatörü Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin AYDIN, Rektör Yardımcıları, TÜBİTAK Temsilcisi Harun ARSLAN ve çok sayıda davetli katıldı.

İlimiz ve bölgemizden 170’i aşkın öğrenci ve 91 rehber öğretmenin 12 dalda 100 proje ile katıldığı yarışma programı bu günü yapılan ödül töreniyle son buldu.

Tübitak  tarafından yapılan 48. ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışması  bölge sergisinde  Palandöken İlçe MEB'e bağlı İbrahim Hakkı Fen Lisesi öğrencileri  11 proje başvuru yapmış olup Fizik, Pisikoloji alanlarında 3 birincilik ve kimya alanında  ikincilik kazanmıştır.  Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi öğrencileri  9 proje ile başvuru yapmış,   Biyoloji alanında ikincilik ve Kimya alanında üçüncülük kaznamıştır, yine Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi öğrencileri 4 projes ile katıldığı yarışmada Tarih alanında ikinci olmuştur.  

30-03-2017        30-03-2017

Kapanış Konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ, Her geçen gün bilim ve teknolojinin büyük önem arz ettiğini, bu yarışmalar sayesinde öğrencilerin özgüven, araştırma, geliştirme gibi konularda yeni cevherlerin ortaya çıktığını belirterek projelerin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrenci, danışman öğretmen, okul idarecisi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerine teşekkür ederek, İlimizi temsil edecek öğrenci ve öğretmenlere şimdiden başarılar diledi.

30-03-2017       30-03-2017

Tubitak 48.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalinde ikinci, Atatürk Mesleki Teknik Lisesi öğrencileri oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.