TÜRK SUBAYI TÖRENİ TERK ETTİ

ABD'nin YPG'ye ağır silah vermeye karar vermesinin yankıları devam ederken Adana'daki İncirlik üssünde bir Türk subayının, kendisine ABD'li bir albay tarafından takdim edilen madalyayı iade ettiği öğrenildi.

Dün İncirlik Üssü'ndeki koalisyon karargahında, madalya töreni düzenlendi.

Tören sırasında ABD'li albay Kevin Leahy, 'Koalisyon' güçleri karargahında görev yapan bir Türk subayına üstün başarılarından dolayı madalya takdim etti.
Terör uzmanıın aktardığına göre;

Bu sırada bir konuşma yapan Türk subayı "Bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir.

'Onurum' bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir" dedi. Madalyayı iade eden Türk subayı törenden ayrıldı.

İŞTE O SUBAY

ABD Özel Kuvvet Askerleri Tarafından Kendisine Verilen Ödülü Reddeden Ve Siz Benim Düşmanımla Dost'sunuz Diyerek Onlara Rest Çeken Albayımız Orkun Özeller...

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

TÜRK SUBAYI MADALYAYI İADE ETTİ, TÖRENDEN AYRILDI ile ilgili görsel sonucu

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, dün İncirlik Üssü'ndeki 'Koalisyon' güçlerinin karargahında bir veda ve madalya töreni düzenlendi. Tören sırasında ABD'li albay Kevin Leahy, 'Koalisyon' güçleri karargahında görev yapan bir Türk subayına üstün başarılarından dolayı madalya takdim etti. Bu sırada bir konuşma yapan Türk subayı "Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. 'Onurum' bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir" dedi. Madalyayı iade eden Türk subayı törenden ayrıldı.

 

TÜRK SUBAYI MADALYAYI İADE ETTİ, TÖRENDEN AYRILDI ile ilgili görsel sonucu