YARIYIL TATİLİ ÖĞRENCİ UMRE TURU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA 

Yarıyıl tatilinde umreye gitmek isteyen öğretmen ve öğrencilere hem indirim yapılacak hem de ödemelere taksit yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sömestr tatilinde öğretmen ve öğrencilere özel 11 günlük umre programı gerçekleştirecek.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2017 umre programı kapsamında kutsal topraklara gitmek isteyenlere ilk kez taksit olanağı sağlanacak. Umre kayıtları 31 Ekim itibarıyla başladı.

Umreye gitmek isteyenlerin kendilerine uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin ve taksitli olarak yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe giderek veya http://hac.diyanet.gov.tr adresinden internet ortamında kaydını yaptırabilir.

Bu sene Yarıyıl tatilinde 12 – 24 yaş aralığında bulunan öğrencilere ve öğretmenlere Umre için özel indirimler yapan  Diyanet İşleri Başkanlığı, öğrencilerin ilan edilen indiriminden faydalanabilmesi için kayıt işlemi sırasında Türk Hava Yollarına ait Miles&Smiles üye numarasının alınıp Diyanet İşleri Başkanlığına bildirilmesini istedi.

Şu ana kadar Miles&Smiles üye numarası almayan öğrenci yolcuların Türk Hava Yollarının (https://www4.thy.com/tkmiles/login.tk?lang=tr) linkinden Miles&Smiles profilinden gerekli üyelik işlemlerini tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Üyelik işlemlerinin tamamlanmasından sonra öğrenciler, aldıkları Miles &Smiles numarasını Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden teyit edilmek üzere bilet bürosuna gönderilmesi sonrasında işlemlerini tamamlamış olacaklar. 

MEB ve YÖK haricinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an Kurslarında kayıtlı öğrencilerin de yine Miles &Smiles üyesi olmaları gerekiyor.

Ne kadar indirim yapılacağı henüz belirtilmedi. Fakat Yürüme mesafeli ve servisli belirlenecek umre programlarında ücretin öğrenciler için 950 ile bin 195 dolar, öğretmen ve veliler için ise bin 135 ile bin 295 dolar arasında değişebileceği belirtiliyor.