Yeni KHK çıkacak, ByLock mağdurları göreve iade edilecek

En geniş göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamesi çıkacak. Saadet Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Avukat Ali Aktaş'ın ısrarlı çalışması sonucu 11 bin kişilik mağdur listesi ortaya çıkarıldı. Telefonuna program yükleyen kişilerin gerçekte Bylog yüklemediği ancak yüklenen programın bylog gibi göründüğü bu yüzden işini kaybettiği belirlendi.

Yeni KHK çıkacak, ByLock mağdurları göreve iade edilecek ile ilgili görsel sonucu

 Yeni KHK ile 2 bine yakın kamu personelinin göreve iade edilmesi bekleniyor. Mor Beyin adlı yazılım ile suçsuz kişilerin ByLock IP sunucularına yönlendirmesinin tespit edilmesi ve gerekli ayıklama işleminin bitmesi ile birlikte 11 bin kişinin ByLock kullanmadığı halde ByLock kullanmış gibi gösterildiği ortaya çıktı.

“MOR BEYİN” TUZAĞI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT ve BTK tarafından birlikte yürütülen çalışma sonrası FETÖ’nün Mor Beyin tuzağı ortaya çıkartıldı. Yapılan incelemede 8 farklı uygulamayı indiren kişilerin ByLock IP sunucularına yönlendirildiği Savcılık tarafından açıklanırken, ByLock kullanmadığı halde ByLock kullanmış gibi görüldüğünün tespit edilmesinden sonra arka arkaya tahliye kararları çıkmaya başladı.

GÖREVE İADE EDİLECEKLER

Haklarında sadece ByLock için işlem yapılan ve ByLock tuzağına düştüğü belirtilen kişiler tahliye ediliyor. Tahliye edilen kişiler arasında bulunan kamu personelleri de görevlerine iade edilecek. Çok kapsamlı bir göreve iade KHK’si çıkacağı belirtildi. öğretmenler, polisler, memurlar, kamu personelleri arasında Mor Beyin tuzağına düşmüş olan kişiler çıkacak olan yeni KHK ile mesleklerine geri dönecekler.

YENİ KHK İÇERİĞİNDE İADELER OLACAK

HaberTürk Televizyonundan Çimen Çetin tarafından verilen bilgide yaklaşık 2 bin kişinin göreve iade edileceğinin beklendiği açıklandı. ByLock tuzağından dolayı tahliye olanlar kamudaki görevlerine geri dönecek. 11480 kişinin istekleri dışında ByLock kullanıcısı gibi gösterildiği belirtilirken bu tuzağa düşen kişilerin mesleğe dönüşlerinin yolunun çıkacak olan Kanun Hükmünde Kararname ile olacağı ifade edildi.