Her sene bayramlari insanlara farklı bir heyecan ve mutluluk katıyor. Bayramlar sevginin ve kardeşliğin pekiştiği, küslerin barıştığı günler. Anne ve babalar evlatlarına ve torunlarına bu günlerde kavuşuyor. Büyükşehirler köylere ve ilçelere akın ediyor. Köyler doldu taştı. Erzurum Tortum'a bağlı Bağbaşı ve Pehlivanlı'da da ve birçok köyde farklı bir heyecanı gördük. Köyde arabaları parkedecek yer kalmamıştı. Kahvehane bahçleri ve yol kenarları insan seliydi edeta. Köyler eski bayramları andırırcasına kalabalık ve canlı. Çocuklar yeni elbiseleriyle geldikleri köylerinde köylülerini tanıma fırsatı buluyor ve akrabalarıyla sevgi bağlarını artırıyor.

Bu bayramda olaylar ve yaralanmalar durmadı. Kazalar yine can aldı. Erzurum'dan önemli bir isim yurt dışında Kurban Organizesinde görev aldı. Habeşistan'da Kurban dağıtımı yapıldı

Acemi kasaplar yine hastanelik oldu

Köyler akarabaları buluşturdu

 

Kavgalar Kurban Günüde de durmadı.
ERZURUM'da, aralarında daha önceden boşaltılan bir ev nedeniyle dayı ile yeğeni arasında çıkan sözlü tartışma taşlı, sopalı kavgaya dönüştü. Aynı aileden yaklaşık 100 kişinin katıldığı kavgada 3'ü polis memuru olmak üzere 10 kişi yaralandı.

Erzurum'da Akrabaların Kavgasında 3'ü Polis 10 Kişi Yaralandı

Genel Kurmay Başkanı Sınır karakolunda askerlerle bayramlaştı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve kuvvet komutanlarıyla Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki Köprübaşı Hudut Karakolunu ziyaret ederek askerlerle bayramlaştı.

Kamyonla Otobüs çarpıştı.

Kaza bugün saat 13.00 sıralarında Oltu- Erzurum karayolunun 38'inci kilometresindeki Uzundere İlçesi'ne bağlı Yayla Köyü mevkinde meydana geldi. Oltu İlçesi'nden Erzurum yönüne giden Mehmet Alihan yönetimindeki 25 DY 148 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Metin Arslan yönetimindeki 66 EU 3337 plakalı nakliye kamyonu ile kafa kafaya çarpıştı. İki araç, bariyerleri aşarak yolun sağ tarafından yaklaşık 100 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada, otomobil sürücüsü Yayla Köyü Muhtarı Mehmet Alihan, kamyondaki Cevat Arslan ve kimliği tespit edilemeyen 1 kişi yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan Aykut Arslan ile Doğan Arslan Erzurum'daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Erzurum'da Kamyonla Otomobil Çarpıştı: 3 Ölü, 2 Yaralı

Yardım Gönüllüleri Yurtdışında yardım yaptılar. Cansuyu Yardımlaşma Derneği birçok fakir ülkede kurban dağıtımı yaptı. Ve su kuyusu açtı. Erzurum'dan SP İl Başkanı olan Faik Çalık ve AGD Erzurum Eski Başkanlığını yapan Yusuf  Taşdemir Habeşistan'da bu yardım çalışmasına katılan isimler oldu.

köylüler kurban bayramda buluştu ile ilgili görsel sonucu