Otizmli çocuğu olmayan Eğitimci ve Velilere(Farklılıkların Farkında Olanlar Hariç) Sizler bizim evlatlarımız ile Zor olan hayatlarımızın tam orta yerindesiniz,evlatlarımızın Otizmli olması bizi üzmüyor,ondan utanmayız,tiksinmeyiz,onun her sorunu ile baş edebiliriz;tek cevap bulamadığımız biz ölünce evlatlarımızın ne olacağı sorusudur!!!

Biz nemi yaşıyoruz; sizler evladınız ateşlendiğinde,ameliyata girdiğinde,yada ailenizden biri kanser olduğunda,yada geçici kritik bir rahatsızlık yaşadığında ne hissediyorsanız ,tam o duyguyu biz hafiflemeden kaygılarımızla her gün her saniye yaşıyoruz...

Sizler okullarda sınıf,sıra,teog hayalleri kurarken ,okul bahçelerinde o günü kimsenin evladımızı ve bizi üzmeden geçirebilmek için dua ederek geçiririz.. Sizler eşleriniz aldatacak mı? polemik ve kıskançlık paranoyaları yaparken,biz eşimizin yanımızda olup evladımıza sahip çıkması İçin dua ederiz,çünkü otizmli ailerde boşanma 80/100,bunun sebebi sorumsuzluk değil,sevgisizlik değil sadece maddi olarak O evlada yetememekten kaynaklı aile içi problemler.. Siz marka çantaları almak için yarışırken ,otizmli annesi bir ders fazla özel eğitim alsın diye burs,kredi için uğraşır..

Çalışamaz anneler evlada bakabilecek eğitimciye ödenecek maaşı,alınan maaş karşılamaz. Hafta sonları kahvaltı,yemek,restoranlara gidemeyiz,sizler rahatsız olur laf söylersiniz diye.. Eşler suçlar,aile büyükleri suçlar,eğitimci suçlar,önüne gelen suçlar ve biz suçlu psikoloji ile yaşar gideriz.. Can arkadaşım yazmıştı oğlunun doğum gününde ,Ya beraber ölelim,yada arkamda bırakmayayım diye otizmli 30 yaşındaki evladına..

Sizler ne içtiniz ,neyin kafasını yaşıyorsunuz;bizler otizmli evlatlarımızı koruyup kolluyoruz,onlar için kendi hayatlarımızdan vazgeçtik,diğer evlatlarımızdanda. Kimimiz Kanser olduk,kimimiz boşandık,kimimiz parasız kaldık,asla ama asla otizmli evlatlarımızdan vazgeçmedik,vazgeçmeyeceğiz.. Allah Sizlerede böyle evlat nasip etsin demiyeceğiz,onlar bize ceza değil ,Ödül..Rabbim bu ödülü gücü olmayana nasip etmez..

İsterseniz,evlatlarımızı incitirken,bizleri yargılarken ;Derin bir nefes alın ve düşünün

SİZ evladınıza yatırım için EV alırken,bizler BAKIMEVİ istiyoruz,bizim çabamız büyük görene,bilene..

Otizm bizim sınavımız ise, bizlere cennet vaat etmek yerine, görevlerinizi yapın, farklılıkların farkında olun ki,öldüğünüzde bu sınavda bizlere Nasıl davrandığınız sınavından kalmayın!!