a_ikinci @ hotmail.com

Her sene 24 Nisan Gelermrni seviciler hemen bir paylaşım yapıp Ermenilerin katledildiği yalanına sarılırlar.  24 Nisan 1915 Ermenilerin Suriyeye Tehciri kanununu gerekçe gösterip Osmanlıya ve üzerinden bize saldırırlar.  

Gazeteci Hasan Cemalin Paylaşımından bir bölüm:

"... Çünkü biz ancak hep birlikte iyileşebileceğimize, iyileşmenin inkârdan vazgeçmekle, özür dilemekle başlayacağına inanıyoruz. 24 Nisan1915 " diye bir paylaşım yapmış. 


Bu kadar tarihi belge ve şahide rağmen Ermenilerden özür dilenmesini yukarıdaki paylaşımı ile bekleyen gazeteci capulcusu hangi ülkenin bayrağını salladığını kontrol etmesi gerekir.


24 Nisan 1915'te Anadolu'da katliam yapan Ermenilerin daha güvenli bir bölge olan Suriye'ye sürgün kararı alınarak, Ermenilerin bölgede yaptıkları kötülükler, katliamlar engellenmeye çalışılmıştır. Nitekim bölgede 100 bine yakın halkımız hunharca katledilmiştir.


Bölgedeki durumu Ermenilerin yaptığı katliamı, rezillikleri o dönemin ABD,Fransız ve Rus gözlemcileri kaynakları bile kayıt altına almışlardır.


Eğer Osmanlı Ermeni soykırımı yapmak isteseydi bölgede vereceği talimatla hepsini öldürebilirdi. En güçlü döneminde bile her dine,ırka, mezhebe özgürlüğü tanımış bir devlete en zor günlerinde "Ermeniler topluca katledilmiştir" iftirasını uygun görerek yaygara koparanlar ne tarihten ne de insanlıktan nasibini almamışlardır.


Erzurum ve Doğu Anadoluda bulunan birçok toplu mezar, binlerce arşiv belgesi gösteriyor ki Ermenilerin 24 Nisan 1915 iddiası kocaman bir yalandır. İftiradır.


Bu yalan ve iftiralara inanıp veya ruh ve kariyerleri satın alınıp Ermeni iddialarını paylaşanlar bu ülkede tarihin, barışın ve huzurun en büyük düşmanlarıdır.


Eğer bir özür bekleniyorsa bu özürü katlettikleri binlerce vatandaşımız için Ermeniler tarih huzurunda dedelerimizden yapmalıdır.